Ana Sayfa Global Haberler Hearthstone Baş Görev Tasarımcısı Blizzard’dan Ayrıldı!

Hearthstone Baş Görev Tasarımcısı Blizzard’dan Ayrıldı!

605
hearthstone-bas-gorev-tasarimcisi-blizzarddan-ayrildi

Hearthstone Baş Görev Tasarımcısı Blizzard’dan Ayrıldı! Yaklaşık 12 yıldır Blizzard’da görev alan ve stüdyonun en tanınmış isimlerinden biri olan Dave Kosak geçtiğimiz gün görevinden ayrıldığını açıkladı. Hearthstone baş görev tasarımcısı olan ünlü isim ayrılığın haberini kendi Twitter sayfası üzerinden yaptı. Dave Kosak bir sonraki işi hakkında da açıklamada bulundu. Kosak bir sonraki durağının Deviation Games’te kreatif direktör olarak olacağını belirtti.

Henüz bir oyunu olmayan yeni sayılabilecek bir stüdyo olan Deviation Games Call of Duty: Black Ops 1 ve 2’nin yazarı olan DAve Anthony tarafından kuruldu. Kosak yeni katıldığı bu stüdyoda oldukça büyük bir proje üzerinde çalışacaklarını söylerken oyun ile ilgili detay vermedi. Kosak ayrılığının ardından Blizzard’dan ayrılan geliştiricilerin kurduğu bir stüdyo ile çalışma hayatına devam etmesi bekleniyordu. Deviation Games’i tercih etmesi biraz sürpriz olduğunu söyleyebiliriz.

Hearthstone Baş Görev Tasarımcısı Blizzard’dan Ayrıldı! Hearthstone’un başarı ve içerik bakımından zengin günler yaşadığını söylemek yanlış olmaz. Bu dönem içerisinde böyle bir ayrılık haberi ilginç oldu. Oyuna eklenen yeni genişleme paketi Darkmoon Panayırı Dehşeti, Hearthstone’a çeşitli yenilikler getirecek ve bunun yanı sıra ücretsiz Düellolar moduda oyun severleri bekliyor. Kosak’tan boşalan koltuk olan Baş Görev Tasarımcılığına kimin getirileceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. İlerleyen günlerde Blizzard tarafından yeni çalışan hakkında resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. Blizzard ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.