Ana sayfa Global Haberler Hajime Tabata’nın Yeni Projesi Belli Oldu

Hajime Tabata’nın Yeni Projesi Belli Oldu

432
Hajime Tabata’nın Yeni Projesi Belli Oldu
Hajime Tabata’nın Yeni Projesi Belli Oldu

Hajime Tabata’nın Yeni Projesi Belli Oldu! – Hubogi Final Fantasy XV oyunu oyun severlere sunan Hajime Tabata kurduğu yeni stüdyosu ile yapacağı ilk projenin ayrıntılarını açıkladı. Luminous Productions adındaki stüdyo oyun yerine 4K çözünürlüğe sahip olacak belgesel tadında bir film ile severlerinin karşısına çıkacak.

The Birth of Humanity adındaki filmde motion capture teknolojisi kullanıcağını açıklayan Luminous Productions, Square Enix ile daha çok bu türde inovasyonlar yapacakları da söylentiler arasında. Tabata daha öncede Kingsglaive: Final Fantasy XV filmi ile oyun severlerin karşısına çıkmıştı. Filmin ilk olarak Japonya ardından Batı bölgelerinde yayınlacağı da açıklamalarda yer alıyor.

Final Fantasy XV de Luminous Engine sıkıntıları yüzünden oyuncular ve stüdyo arasında sorunlar bulunuyordu. Oyun motoru sorununun yanı sıra senaryo kısmında da sert eleştiriler alan oyundan sonra Hajime Tabata’nın yeni stüdyosu Luminous Productions ile yeni oyun projesinin ne zaman geleceği ve nasıl bir oyun ile oyuncuların karşısına çıkacağı merak ile bekleniyor.