Ana sayfa Türkiye'den Haberler Google ve Game Factory’den Girişimcilere Destek

Google ve Game Factory’den Girişimcilere Destek

130
google-ve-game-factoryden-girisimcilere-destek

Google ve Game Factory’den Girişimcilere Destek Ülkemizde son yıllarda gelişim ivmesi gösteren mobil oyun ekosistemine desteklerini arttıran Google geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha duyurdu. Google ve Game Factory’nin başlattığı bu program Game Factory Booster olarak adlandırılıyor. Program kapsamında erken aşama mobil oyun girişimlerine pazarda daha çok büyümeleri ve dünya pazarına açılma yolunda hızlanmalarını desteklemek amaçlı eğitim ve mentörlük hizmetleri verecek.

google-ve-game-factoryden-girisimcilere-destek-2

Yüksek gelişim potansiyeli taşıyan ve gelecek vaat eden oyun girişimcileri Game Factory Booster programı ile başlangıçta mezuniyet ve demo gününe kadar altı ay boyunca kendilerine özel hazırlanmış kapsamlı çevrim içi eğitim ve mentörlük desteklerinden yararlanabilecek. Bu çevrim içi eğitimler arasında oyun yaratma, yayınlama, ölçeklendirme ve oyun stüdyosu işletme gibi geniş teknikkonuları bulunuyor. Ayrıca program katılımcıları Google Ads, Firebase, Google Cloud, Play Store, AdMob, Looker, Open Match, Play Games Services gibi ürün ve hizmetleri konularında bilgi edinme şansına sahip olacak. Google geliştirici ilişkileri takımı üyesi Barış Yesugey konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Ülkemizde son yıllarda mobil oyun ekosistemi tüm dünyada dikkat çeken, gurur verici bir başarı yakaladı. Google Türkiye olarak bu alanda var olan büüyk potansiyelin ortaya çıkmasına destek olmak için çeşitli programlar yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkemizde Gaming Growth Lab’i hayata geçirdik. Şimdi de Game Factory ile Game Factory Booster kuluçka programını hayata geçirerek erken erişimdeki oyunlara destek vermeyi amaçlıyoruz”.

google-ve-game-factoryden-girisimcilere-destek-3

Google ve Game Factory’den Girişimcilere Destek! Programa yapılan başvuru değerlendirmelerinde oyunun gelişim fazı, niteliği, ekip yapısı ve büyüme potansiyeli gibi pek çok nokta dikkate alınmakta. Programa başvuru için 14 Aralık tarihine kadar aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz. https://events.withgoogle.com/game-factory-booster/