Ana sayfa Türkiye'den Haberler Global Game Jam İçin Geri Sayım Başladı!

Global Game Jam İçin Geri Sayım Başladı!

248
global-game-jam-icin-geri-sayim-basladi

Global Game Jam İçin Geri Sayım Başladı! Dünyanın dört bir köşesinden binlerce geliştiricinin aynı anda oyun geliştirdiği etkinlik Global Game Jam (GGJ) geri sayımı başladı. Global Game Jam bu yıl 29 – 31 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yüzlerce merkez arasında en kalabalık ve en keyifli noktalardan biri olmaya hazırlanan GGJ ATOM’da da hazırlıklar son sürat devam ediyor.

2009 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen Global Game Jam dünyanın farklı merkezlerinde eş zamanlı olarak düzenlenmekte. Bu yıl da geliştiriciler farklı merkezlerde bir araya gelecek ve 48 saat içinde çalışan bir oyun geliştirecekler. Ülkemizde ilk defa ODTÜ TEKNOKENT tarafından hayata geçirilen GGJ ATOM uluslararası etkinliğin en büyük merkezlerinden biri olma özelliğine de sahip.

global-game-jam-icin-geri-sayim-basladi-2

29 Ocak – 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan GGJ ATOM Game Factory iş birliği ile Discord üzerinden gerçekleştirilecek. İlk gün açıklanan küresel temaya göre oyun fikirleri düşünülerek gruplar belirlenecek. Ardından 48 saat boyunca tüm dünyadan geliştiriciler aynı anda oyun yapmaya başlayacaklar. Katılımcılar yarışmadan çok iş birliğine teşvik amaçlanan Global Game Jam’de oynanabilir oyun geliştirmenin yanı sıra geliştiricilerin birlikte çalışarak iletişim ve paylaşım becerileri kazanması da amaçlanıyor.

global-game-jam-icin-geri-sayim-basladi-3

Global Game Jam ile ilgili daha fazla bilgi için ve daha önceki yılların oyunlarını incelemek için Global Game Jam internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Global Game Jam İçin Geri Sayım Başladı! Global Game Jam başvuruları 20 Ocak 2021 Çarşamba günü 23:59’da sona erecek. Etkinliğe ATOM ile katılmak isteyen geliştiriciler için son başvuru tarihine kadar linkte yer alan formu doldurmaları gerekmektedir. Global Game Jam ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.