Ana Sayfa Global Haberler Global Game Jam Başvuruları Başladı!

Global Game Jam Başvuruları Başladı!

1179
Global Game Jam Başvuruları Başladı!
Global Game Jam Başvuruları Başladı!

Global Game Jam Başvuruları Başladı!

Her yıl aynı tarihlerde dünya genelinde düzenlenen ve 2009 yılından beri sürekli gerçekleşen Global Game Jam etkinliğinin bu yılki başvuruları başladı. 31 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında ODTÜ TEKNOKENT tarafından gerçekleştirilecek.

48 saat içerisinde katılımcılardan çalışan bir oyun yapmaları hedeflenen organizasyonda geliştiriciler farklı merkezlerde bir araya gelerek oyunlarını sıfırdan tasarlayıp yarışıyorlar. Etkinliğin ilk gününde açıklanan küresel temaya göre oyun geliştirmeye başlayan ekipler 48 saat sonunda dünya genelinde oyunlarını kurula sunuyorlar. Ülkemizde ilki 2009 yılında gerçekleştirilen GGJ etkinliği ODTÜ TEKNOKENT tarafından hayata geçirilen GGJ ATOM kapsamında düzenlenecek.

31 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek yarışmanın başvuruları resmi olarak başladı. TOGED desteği ile düzenlenen Global Game Jam’in bu yılki teması etkinliğin ilk günü Türkiye saati ile 17.00’da açıklanacak. 2 Şubat Pazar günü ise etkinlik 15.00’da sona erecek.

GGJ etkinliğine kayıt olmak için aşağıda yer alan linkten erişim sağlayabilirsiniz. GGJ ATOM’a son başvuru tarihi ise 10 Ocak 2020 olarak belirlendi.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTRsRr1zRj7Yc_NVS52eiYnmR9Ce5bBWDCutw-NZgxaIE3nA/viewform