Ana Sayfa Global Haberler Codemasters, Slightly Mad Studios’u Satın Aldı!

Codemasters, Slightly Mad Studios’u Satın Aldı!

908
Codemasters, Slightly Mad Studios’u Satın Aldı!
Codemasters, Slightly Mad Studios’u Satın Aldı!

Codemasters Project CARS’ın geliştiricisi Slightly Mad Studios’u satın aldığını duyurdu. DiRT, GRID, Formula 1 serisi gibi oyunların yapımcısı olan Codemasters yarış oyunları arasına bir yenisini daha ekledi.

Codemasters, yaptığı açıklama ile Project CARS geliştiricisi Slightly Mad Studios’u satın aldığını duyurdu. Slightly Mad Studios kurucusu Ian Bell bu satın alma sonrasında CEO olarak görevine devem edecek. Stüdyo 2015 yılında Project CARS oyunu ile pazara giriş yaptı. 2017 yılında oyunun devamını piyasaya süren stüdyo şuan üçüncü oyun üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor.

Satın alma sonrasında yayınlanan basın bülteninde dikkat çeken detaylarda bulunuyor. Codemasters portföyüne eklediği Project CARS yapımına ek olarak bir Hollywood yıldızının da ismi şirket ile anılıyor. Gizemli yıldız ve yeni oyunun ne olacağı konusunda henüz net bir ipucu yok. Ancak şirketin yarış oyunları üzerine odaklandığını düşünürsek yeni oyununda bu alanda olacağı tahmin ediliyor. İddialara göre Fast and Furious için yeni bir oyunun geleceği de söylentiler arasında yer alıyor.

İlerleyen günlerde gerek yeni oyun hakkında gerekse satın alma konusunda şirketin resmi açıklama yapması bekleniyor.