Ana sayfa Global Haberler Gameloft New Orleans Stüdyosunu Kapattı

Gameloft New Orleans Stüdyosunu Kapattı

875
Gameloft New Orleans Stüdyosunu Kapattı
Gameloft New Orleans Stüdyosunu Kapattı

Gameloft New Orleans Stüdyosunu Kapattı! – Hubogi Fransa merkezli PC ve mobil platformlu oyun üreticisi Gameloft Amerika’nın New Orleans şehrinde bulunan stüdyosunu kapatma kararı aldı.

Gameloft tarafından henüz konu ile ilgili net bir açıklama yapılmamışken yapılan haberler doğrultusunda 40 çalışanı olan ofisin kapatıldığı ve çalışanların ofis çalışmalarının sonlandırıldığı belirtildi.

Gameloft’un New Orleans ofisi 2011 Ağustos ayında açıldı ve planlar dahilinde 2021 yılına kadar 150 üzeri personel alımı gerçekleştirilecekti. Alınan bu ani karar ile ofis kapatıldı. Ayrıca son iki yıl içerisinde kapatılan üçüncü Gameloft stüdyosu oldu. Ofis kapatmalarının ilki 2016 ‘nın Ocak ayında eş zamanlı olarak Auckland ve Helsinki stüdyolarını kapatma ile başladı.

Haziran 2016 ‘da Fransız medya holding şirketi olan Vivendi tarafından devralınan Gameloft’un daha büyük işler gerçekleştirmek ve rakibi Ubisoft karşısında rekabette kalmak için bu devralım işlemini yeni bir yapılanmanın başlangıcı olarak görülüyordu.