Ana sayfa Espor Galatasaray Espor, VFŞL 2020’de Olmayacak!

Galatasaray Espor, VFŞL 2020’de Olmayacak!

946
galatasaray espor, vfşl 2020

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Galatasaray Espor, zamanında yapılmayan ödemeler nedeniyle VFŞL 2020’de mücadele edemeyecek.

Galatasaray Espor bu sezon oynamayacak!

LoLespor tarafından yapılan açıklamada Galatasaray Espor’un kendisine verilen süre içerisinde oyuncu ve koç ödemelerini yapmadığı belirtildi. Bu nedenle Galatasaray’ın VFŞL 2020 katılım hakkı askıya alındı. Bu da ligin yeni sezonda 9 takımla oynanacağı anlamına geliyor.

İşte LoLespor tarafından yapılan açıklamanın tamamı: “Geciken oyuncu ve koç ödemelerini belirlenen tarihe kadar tamamlayamayan Galatasaray Espor’un lige katılım hakkı 2020 Kış Mevsimi’nde askıya alınmıştır. Lig 2020 Kış Mevsimi’nde 9 takımla oynanacaktır.

Oyuncular tek taraflı sözleşme feshi yapabilecek!

Alınan bu karar VFŞL Kış Mevsimi için geçerli olacak. Takımın şu an bünyesinde yer alan oyuncu ve koçların da sözleşmeyi tek taraflı fesih etme hakkı bulunuyor. Yaz Mevsimi’ne gelindiğinde takımın durumu bir kez daha değerlendirilecek. Eğer şartlar yerine getirilirse, Galatasaray Espor 2020 VFŞL Yaz Mevsimi takımları arasında yerini alacak.

Galatasaray cephesinden konuyla alakalı herhangi bir açıklama gelmedi. Ligin ve spor camiasının önemli takımlarından biri olan ekip, yakın bir süreçte bu sorunu çözmeye çalışacaktır. VFŞL ise yeni sezon itibarıyla 9 takımla beraber başlayacak.