Ana Sayfa Espor G2 Esports Büyüme Fonu Turunu 17.3 Milyon Dolar ile Kapattı

G2 Esports Büyüme Fonu Turunu 17.3 Milyon Dolar ile Kapattı

1204
G2 Esports Büyüme Fonu Turunu 17.3 Milyon Dolar ile Kapattı

G2 Esports Büyüme Fonu Turunu 17.3 Milyon Dolar ile Kapattı! G2 Esports, büyüme fonu turunu kapatarak, espor organizasyonları için toplam 17,3 milyon dolar topladı ve fonunu 26,4 milyon dolara çıkardı. Bu tur, lig franchise ücretleri, işletme ve içerik operasyonları yatırımları da dahil olmak üzere G2 için genişleme faaliyetlerini finanse edilecek.

G2 yatırımcı turu, Seal Rock Partners, Parkwood Corporation ve Everblue Management gibi birçok New York menşeili yatırım grupları, içlerinde Yext Kurucu Ortağı ve Başkanı Brian Distelburger, Doddle Kurucusu Myke Naef ve Topgolf Medya Yöneticisi YuChiang Chen’in de bulunduğu teknoloji-spor girişimciler tarafından yürütüldü.

Yatırımcı turu, spor sektörüne odaklı New York merkezli bir butik yatırım bankası olan Inner Circle Sports tarafından G2 Esports’a tavsiye edilmişti.

G2 Esports CEO’su Carlos ”ocelote“ Rodriguez, “Bu seçkin liderlerinden gelen destek, organizasyonumuzun gelecek için her geçen gün daha da büyümeye devam edeceğinin somut kanıtıdır” dedi. “Hele ki muazzam başarılarla geçirdiğimiz 2018 sonrası … G2, uluslararası büyüme oranlarını iki katına çıkarmakla birlikte, dünya standartlarındaki içerik üretme yatırımımızı da sürdürüyor.”

Rodriguez ve emektar esporcu Jens Hilgers tarafından 2014 yılında kurulan G2, takımın şu anda ilk sırada yer aldığı yeni kurulan League of Legends Avrupa Şampiyonası (LEC) da dahil olmak üzere bir çok espor kolunda faaliyet göstermektedir.

Dahası ve gelişmeler için Hubogi!