Ana sayfa Global Haberler G-Star 2017‘den Gelişmeler

G-Star 2017‘den Gelişmeler

1019
G-Star 2017den Gelişmeler
G-Star 2017den Gelişmeler

G-Star 2017den Gelişmeler! Güney Kore ‘nin Busan Kentinde BEXCO Fuar alanında düzenlenen G-Star 2017 Mobil Oyun ve Oyun Fuarında iki gün geride kaldı.

İlk gün açılış etkinliği ile birlikte 16 Kasım ve 17 Kasım tarihlerinde devam eden ve 19 ‘unda son bulacak fuarda ilk iki günün önemli etkinlikleri arasında Bexco Konferans Salonu’nda düzenlenen G.CON oldu. G.CON genelinde artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik, mobil ve konsol platformlarında firmalar yenilikler ve tanıtımlar ile katılımcılara sunumlar yaptı.

Gözlerin üzerinde olduğu ve belki de fuarda en çok merak edilen firmalardan olan Nexon devasa bir stand ile G-Star’da ilk iki günü geride bıraktı. Merak ile beklenen PC platformu için çıka çevrimiçi Futbol Oyunu olan EA Sports FIFA Online 4 tanıtımını gerçekleştirdi.

Ayrıca 17 Kasım tarihinde gerçekleştirilen eSpor turnuvalarında da ilgi oldukça fazlaydı. İzleyici sayısının rekor seviyesine ulaştığı turnuvalardan PlayerUnknown’s Battlegrounds ‘da ilgi oldukça fazlaydı. Yaklaşık 3 buçuk saat süren PlayerUnknown’s Battlegrounds turnuvasının galibi Afreeca_cold oldu. Fuarda Starcraft turnuvası da düzenleniyor. Güney Kore’de çok fazla oyuncu tarafından beğenilerek oynanan Starcraft turnuvasını canlı olarak 5000 seyirci izlemiş durumda.

18 Kasım ve 19 Kasım tarihlerinde de devam edecek fuarda gelecek günlerde konferanslar ve eğitimler ile devam edecek. Ayrıca birçok oyun geliştiricisi de yeniliklerini ve yeni oyunların tanıtımını gerçekleştirecek.