Ana Sayfa Global Haberler Animoca, Fuel Powered ve CryptoKitties ile Anlaşma Yapıyor

Animoca, Fuel Powered ve CryptoKitties ile Anlaşma Yapıyor

1372
Animoca, Fuel Powered ve CryptoKitties ile Anlaşma Yapıyor
Animoca, Fuel Powered ve CryptoKitties ile Anlaşma Yapıyor

Animoca, Fuel Powered ve CryptoKitties ile Anlaşma Yapıyor! – Hubogi Hong Kong merkezli oyun şirketi Animoca Brands, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada üç önemli haberi duyurdu. Bu duyuruya göre ABD’li şirket Fuel Powered’in % 60’ını ve CryptoKitties geliştiricisi Axiom Zen ile oyun için özel lisans anlaşması imzaladı.

Animoca Brands, ABD oyun hizmetleri şirketi olan Fuel Powered’in % 60 ‘lık hisselerini nakit olarak 752.263 dolar karşılığında satın aldı. San Francisco merkezli şirket Sega Europe, Huuuge Games, Spry Fox ve Bandai Namco gibi şirketlerle çalışıyordu. Bu anlaşma Fuel Powered’in gelirlerlerinin yaklaşık iki buçuk katını oluşturuyor.

Şirketin yapmış olduğu bir diğer anlaşma ise aynı zamanda bir Fuel Powered müşterisi olan CryptoKities oyunu geliştiricisi Axiom Zen ile oldu. Kanada merkezli şirket ile Çin’de popüler olan oyunu için bir yıllık özel lisans anlaşması imzaladılar.

Ethereum blok zincirine dayanan oyun, oyuncuların benzersiz blok kedileri satın alıp yetiştirmelerine dayanıyor. Bu kediler daha sonra açık arttırma ile satılabiliyor ya da kiralanıyor. Oldukça popülerleşen oyunda en pahalı kedi 250 ETH karşılığında satıldı. Başka bir deyiş ile tam olarak 250.000 dolardan fazla bir rakama.