Ana Sayfa Global Haberler Fallout, Fortnite’a Geliyor

Fallout, Fortnite’a Geliyor

19

Fallout, Fortnite 5. Bölüm 3. Sezon’un bir parçası olarak oyuna giriş yapacak.

5. Bölüm 3. Sezon geldiğinde oyundaki harita artık yeni bir post apokaliptik temaya sahip olacak. Bu tema beraberinde sevilen ve ortak bir temaya sahip olan Fallout oyuna giriş yapacak.

Yeni sezonun bir parçası olarak Brotherhood of Steel kostümüne ve yeni silahlara sahip olacağımızı tahmin etmek yanlış olmaz. Ayrıca oyunun haritasında, bu evrenden tanıdık birçok NPC ile karşılaşacağımızı da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bugün Fortnite’ın geliştiricisi Epic, Fallout’un ikonik güç zırhı giymiş bir Brotherhood of Steel üyesinin duman bulutlarının arasından baktığı bir görüntüyü tweetledi. Görselde, gökyüzüne yayılmış bir duman bulutunun içerisinde güç zırhılı birisini görüyoruz.

Fortnite resmi X hesabı üzerinden yeni gelecek sezon için aşağıdaki görsel paylaşıldı:

Fallout’un kökeni 90’ların sonunda orijinal oyunun piyasaya sürülmesine kadar uzanıyor. O zamandan bu yana popülaritesini koruyan seri, geçen ay Amazon Prime Video’nun Fallout TV dizisiyle birlikte yeni zirvelere ulaştı. Oyuncular Ella Purnell’in Lucy’si, Aaron Moten’in Maximus’u ve Walton Goggins’in Ghoul’u gibi bazı karakterlerin beraberinde seride yer alan diğer birçok sevilen karakteri oyunda görecekler gibi görünüyor.

3. Sezonun kıyamet temasıyla birlikte gelmesi ve Fallout’u bu güncellemeye dahi etmesi oyuncuları oldukça heyecanlandırdı. Fortnite 2. Sezon 24 Mayıs’ta sona erecek, dolayısıyla yeni sezonun başlangıç tarihi de muhtemelen bu olacak. Bu lansmanlar için yapılan olağan promosyonlar göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde yeni sezona dair çok daha fazla bilgiye sahip olacağız.