Ana sayfa Espor Espor Turnuvaları Yeni Zelanda ‘ya Gelebilir!

Espor Turnuvaları Yeni Zelanda ‘ya Gelebilir!

431
valve-new-zealand-dota-2-counter-strike

Valve CEO’su Gabe Newell, Yeni Zelanda da yüz yüze Counter-Strike ve Dota 2 e-spor turnuvaları düzenleme olasılığını tartışıyor.

Video oyunu endüstrisi, devam eden COVID-19 salgından çok ciddi şekilde etkilendi. Canlı rekabet etkinlikleri kapatıldığından ve salgın geçene kadar ertelendiğinden, endüstrinin bir kısmı diğerlerinden daha fazla acı çekiyor. Etkinlik koşucuları organize etmenin akıllıca yollarını buldukça birçok etkinlik çevrimiçi hale geldi. Ancak Valve CEO’su Gabe Newell , salgın devam ederken bile Counter-Strike veya Dota 2 turnuvalarının canlı olarak yapılmasının bir yolunu bulduğunu düşünüyor.

gabe newell ile ilgili görsel sonucu

Bazıları Gabe Newell’in pandemiyi yerel bir hazine haline geldiği Yeni Zelanda’da geçirdiğini hatırlayabilir. Yeni Zelanda, o zamandan beri erken dönem sert yaklaşımı ve katı gümrük kuralları sayesinde COVID-19’a etkileyici bir yanıt aldı. Yerel haberlerle konuşan Newell, Yeni Zelanda’nın turnuvaların güvenli bir şekilde yürütülebileceği “dünyadaki tek ülke” olduğundan bahsediyor. Bu ille de bir söz değil, ama artık kesinlikle gerçekçi bir olasılık.

Ayrıca Newell, Yeni Zelanda’da düzenlenen bir etkinliğin olasılığının artmaya devam ettiğini söylüyor. “COVID’in mutasyona uğramaya devam ettiğinden” bahsediyor, bu da böyle bir kararın alınmasını daha olası hale getiriyor ve devam eden yayılma ve enfeksiyon oranının pandeminin dünyanın geri kalanında sona ermesini olası kılmadığını ima ediyor.

Newell için fark, dünyanın geri kalanının böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaya ne zaman hazır olacağını söyleyememesi. Önümüzdeki büyük soru, Newell’in bunu gönülsüz bir şekilde mi söylediği yoksa Yeni Zelanda’da bir turnuvaya ev sahipliği yapma olasılığı konusunda çok ciddi olup olmadığı. Uygun protokollerle, kesinlikle gerçekçidir. Bu sadece seyahat, test, karantina ve konaklama organize etme meselesidir. Ancak bu, Valve’ın salgının ortasında bunu başarmaya çalışacağı veya hatta yapması gerektiği anlamına gelmez.

Bununla birlikte, çevrimiçi bile olsa canlı bir turnuva izlemek isteyen kesinlikle çok sayıda Counter-Strike ve Dota 2 hayranı var. 

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!