Ana sayfa Global Haberler Dead by Daylight Oyun İçi HUD’yi Yeniden Güncelliyor!

Dead by Daylight Oyun İçi HUD’yi Yeniden Güncelliyor!

210
dead-by-daylight

Dead by Daylight’ın HUD’sı, son uygulamasından sonra aldığı olumsuz tepkiler nedeniyle çeşitli ve zorunlu yeni değişiklikler alıyor.

Açıklama, oyunun Twitter hesabı üzerinden yapıldı ve oyuncu geri bildirimlerine uygun olarak, yaklaşan 4.5.1 güncellemesinde HUD’da bir dizi önemli yeni değişiklik olacağı iddia edildi. Bununla birlikte,  Behavior Interactive, halen aktif olarak UI tasarımı üzerinde çalıştığını önsöze aldı ve yakın gelecekte ortaya çıkması planlanan 4.5.2 yamasında daha fazla değişikliğin uygulanacağını iddia etti.

Şimdi neyin değiştiğine gelince, Twitter hesabı hayatta kalanların durumlarının ve kanca sayacının indirildiğini, nesnelerin ekranın üstünden altına geçtiğini ve nesne metninin kaldırıldığını vurguluyor. İlginç bir şekilde, beceri kontrollerinin artık kendi ölçeklendirme seçenekleri de olacak, yani oyuncular, kendileri için en iyi olanı uydurmak için görünümlerini özelleştirebilecekler.

Bunlar, karakter portrelerinin görünümünü, çengelli simgenin altında portreleri, taşma ölçerin boyutunu ve genel kullanıcı arayüzü boyutunu özelleştirme becerisini içerir. Twitter hesabının stüdyonun sıralamayı engelleyen sinir bozucu bir hatayı düzeltmeye çalıştığını ve ciddi şekilde hatalı hitbox raporlarını araştırdığını kabul eden Twitter hesabı ile HUD ile ilgili bir dizi endişeye yanıt verildi. 

Görünüşe göre Dead by Daylight’ın yaratıcıları, oyunun gelecekteki yamalarında değişmesini istediklerini bütünleştirmek için topluluğu dinlemek istiyorlar. Dead by Daylight ile ilgili diğer haberlerde, oyun yakın zamanda Stranger Things crossover karakterleri için yeni görünümler uygularken, aynı zamanda yeni bir Tomb of the Archives’ı piyasaya sürdü. 

Sırada grafiksel bir yükseltme ve oyunun geliştiricilerinden birinin tartışmalı yorumlarının ardından erişilebilirlik seçeneği sunan özel bir renk körü modu var. Yaklaşan özellik, çeşitli renk körlüğü biçimlerini barındırmaya yardımcı olan çeşitli seçenekler sunarak, oyunun ana UI özelliklerinden bazılarının görünümünü değiştirme yeteneği sunacak.

Dead by Daylight artık PC, PS4, PS5, Stadia, Switch, Xbox One ve Xbox Series X için mevcut.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!