Ana sayfa Global Haberler eSpor Mobilde de Şekilleniyor

eSpor Mobilde de Şekilleniyor

1418
eSpor Mobilde de Şekilleniyor!
eSpor Mobilde de Şekilleniyor!

eSpor Mobilde de Şekilleniyor! Elektronik Sporlar son yılların gözdesi olmaya devam ediyor. Amazon özellikle bu tarafta kendine bir yer bulmaya çalışırken sonunda Mobil eSpor’u sahiplenecek gibi gözüküyor. Son gelen haberler arasında Amazon’un mobile eSpor turnuvası Mobile Masters İnvitational olarak yeni bir turnuva oluşturmaya çalıştığı vardı. Amazon bu mobil turnuva için Summoners War, Vainglory ve Hearthstone oyunlarından bir içerik çıkarttı ve turnuvasına başladı. 23 – 24 Haziran arası New York’ta ilki düzenlenen turnuva Twitch TV ve Amazon Fire TV’den canlı yayınla verildi. İkinci ayak ise  18 – 20 Ağustos arası Los Angeles Staples Center’da yapılacak. Turnuva’da Hearthstone için 15.000$, Vainglory ve Summoners War için 25.000’er dolar olmak üzere toplam 65.000$’lık bir de ödül havuzu bulunuyor.

Amazon mobil espor müdürü Marja Koopmans “Turnuvanın evrensel başvurulabilmesiyle tüm mobil oyunculara ulaşacağımıza inanıyoruz. Mobil oyuncuların her tarz oyun karşısında eğlenebileceği etkinlikler ve tecrübeleri araştırıyoruz.” dedi. “Mobile Masters gibi etkinlikler oyunculara yeteneklerini göstermelerine yardım ediyor ve oyunda kimin en iyi olduğunu gösteriyor.”

Görünen o ki Elektronik Sporlar, Mobil ve PCl ile platform farketmeksizin ilerlemeye devam edecek. Amazon’un konuya dahil olmasıyla Mobil tarafta eSpor’un daha da gelişeceğini düşünüyoruz. PC tarafındaki aktörler zaten Dota 2, LoL, CS:GO ve Overwatch ile dolu dizgin giderken mobilin yıldızları arasında Vainglory ve Hearthstone var. Bakalım konsol için bu tür bir rekabet hangi oyunları ön plana çıkaracak.