Ana sayfa Global Haberler ESL’de İşten Çıkarmalar Var!

ESL’de İşten Çıkarmalar Var!

1385
ESL'de İşten Çıkarmalar var
ESL'de İşten çıkarmalar var, işler kötüye mi gidiyor yoksa yeni bir yapılanma mı?

ESL’de işten çıkarmalar var. Dünyanın en önemli Elektornik Spor Organizatörlerinden biri olan ESL’den gelen bazı haberler şirket içerisinde işten çıkarmaların olduğuna işaret ediyor. İşten çıkarmalardan etkilenen kişilerin Eylül sonuna kadar şirkette çalışmaya devam edeceği de gelen bilgiler arasında. Slingshot’un haberine göre işten çıkarılacakların büyük çoğunluğu video üretimi ve TV bölümünden. Bu haber sonrasında Esports News UK İngiltere bölge ofisinin işten çıkarmalardan etkilenmediğini duyurdu. ESL’nin yeniden yapılanmasının tam olarak ne gibi görüneceği veya ne kadar agresif bir şekilde değişiklik yapmayı planladığı henüz belli değil.

Raporlar, etkilenen çalışanların çoğunun Eylül ayı sonuna kadar çalışmaya devam edeceğini ve dolayısıyla ESL One Cologne ve ESL One New York gibi yaklaşan etkinliklerin işten çıkarmalardan olumsuz etkilenmeyeceğini söylüyor. Geçtiğimiz sene ESL tarafında yaşanan bazı olaylar kalite konusunda kafalarda soru işaretleri bırakmıştı. Özzellikle Valve’nin Dota 2 ile ilgili Şangay’da yaşanan içerikler, Blizzard’ın tüm eSpor içeriklerini Twitch özelinde lisanlaması ESL içerisinde de yeniden yapılanmanın gerektiğini gösteriyordu. ESL’nin üst düzey yöneticilerinin, giderek daha kalabalık olan yayıncılık dünyasında varolmaya devam etmek için ilk adımı olarak bu kararları aldıkları anlaşılıyor.

ESL’de İşten Çıkarmalar var! The Esports Observer işten çıkarmalarla ilgili ESL’den bir sozcüye ulaştı ve konuyla ilgili bir açıklama geldi. “ESL, orijinal programlamada fırsatlar yaratmak, oyun içi yeteneklerimizi güçlendirmek ve markamızı global olarak genişletmek de dahil olmak üzere kaynakları yeniden düzenliyor ve organizasyonunu genişletiyor. Böylece esports pazarında yenilikler yaratmaya çalışıyor. Bu sürecin bir parçası olarak, bazı çalışanlar şirketten ayrılıyor olacak. Bu, iç organizasyonumuzun bir ayarlamasını yansıtıyor ve ESL için geleceğe doğru atılmış bir adım ve ESL One Cologne gibi yapımların kalitesini etkilemeyecek. ”

ESL’de İşten Çıkarmalar bakalım önümüzdeki günlere nasıl yansıyacak ve ESL’nin bu iç yapılanması şirketi nereye taşıyacak hep birlikte göreceğiz.