Ana sayfa Global Haberler ESL ve ASUS ROG Ortaklığını Uzattı

ESL ve ASUS ROG Ortaklığını Uzattı

26

ESL FACEIT Group (EFG) ve ASUS Republic of Gamers (ROG) ortaklığını uzattı.

Espor turnuvası organizatörü ESL FACEIT Group (EFG), donanım markası ASUS’un oyun kolu ASUS Republic of Gamers (ROG) ile ortaklığını uzattı. Bunun sonucunda ASUS ROG, ESL Pro League’in 18. sezonu için özel OEM ortağı olacak.

ASUS ROG’un logosu, 18. Sezon boyunca ESL Pro League yayınlarında yer alacak ve ‘Strix’ oyun dizüstü bilgisayarları serisini tanıtacak.

ESL ve ASUS ilk olarak Haziran 2022’deki CS:GO turnuvasının 16. Sezonunda işbirliği yapmıştı. Yapılan açıklamaya göre, gerçekleştirdikleri ilk işbirliği ‘verimli olduğunu kanıtladı’ ve anlaşma ESL Pro League izleyicilerinin dikkatini çekerek markanın bilinirliğini artırdı.

ESL FACEIT Group, dünyanın en büyük turnuva organizatörlerinden biri olarak konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Temmuz 2023’te GhostFrame ürünü için yayın teknolojisi şirketi Appario Global Solutions ile ortaklık kurdu. Ayrıca Spotify ile olan anlaşmasını da genişletti.

ESL FACEIT Group İş Ortağı Yönetimi Direktörü Bastian Veiser anlaşmanın uzatılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“ESL Pro League Season 18 için ASUS ROG ile ortaklığımızın uzatıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz!

“EPL, profesyonel oyuncuların küresel sahnede rekabet ederken tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için onları desteklemek ve donatmak, aynı zamanda taraftarları oynarken yeni zirvelere ulaşmaları için motive etmek gibi kapsamlı bir misyona sahibiz. Intel’in yanı sıra ASUS ile olan ortaklığımızın bunu başarmamıza yardımcı olacağına inanıyoruz.”