Ana Sayfa Global Haberler EA Games’ten Fortnite Açıklaması

EA Games’ten Fortnite Açıklaması

1429
EA Games’ten Fortnite Açıklaması
EA Games’ten Fortnite Açıklaması

EA Games’ten Fortnite Açıklaması! Oyun pazarının devleri arasında yer alan ve en büyük oyun dağıtımcılarından olan Electronic Arts Fortnite hakkında açıklamalarda bulundu. Şirketin CEO’su Andrew Wilson, Fortnite için şu an fenomen bir oyun olduğunu ve endüstri için büyük yararları olduğunu belirtti.

Andrew Wilson EA hakkında yaptığı açıklamalarda ise kendi kitlelerini büyütmeye odaklandıklarını ve yeni geliştirilen rekabetçi oyunlarda içeriklerini oyunculara yaymak için çalıştıklarını açıkladı. Önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak olan Battlefield 5’e eklenen Battle Royale modu ile EA Games oyunun reklamını Fortnite ve PUBG gibi oyunlar üzerinden yapıyor. Şirketin böyle bir hamle yapmasının en büyük sebebi ise Battle Royale oyunlarına olan ilgi. Andrew Wilson’un da Fortnite’ı sevmesinin sebebi kuşkusuz bu türde en çok ilgi duyulan oyun olması.

EA Games satış rakamları açısından en büyük rakibi Call of Duty Black Ops 4’ü geçip geçemeyeceği büyük merak konusu. Ayrıca EA Games’in Battlefield serisinde bu sene yaptığı mekaniksel değişikliklerde nasıl karşılanacağı beklenen konular arasında yer alıyor.