Ana Sayfa Espor Dünyanın İlk Profesyonel Espor Yarış Merkezi Açıldı!

Dünyanın İlk Profesyonel Espor Yarış Merkezi Açıldı!

1450
Dünyanın İlk Profesyonel Espor Yarış Merkezi Açıldı
Dünyanın İlk Profesyonel Espor Yarış Merkezi Açıldı

 Dünyanın İlk Profesyonel Espor Yarış Merkezi Açıldı! Veloce Espor, Londra’da dünyanın ilk espor yarış merkezinin açılışını yaptı. Eski Formula One sürücüsü Jean-Éric Vergne tarafından kurulan profesyonel oyun organizasyonu, esports merkezini canlı akışlı bir performans tesisi olarak kullanacak ve yarışçıların en iyi şartlarda eğitilip küresel rekabetlerde boy göstermelerine olanak sağlayacak.

Vergne merkez lansmanında, ” Bu sektörde, en üst düzeylerde gösterilecek performans için gereken beceriler göz ardı edilmemelidir” açıklamasında bulundu.

“Esport, oldukça ciddi bir sektör haline geldi ve yarışçılarımız, yayıncılık ve içerik oluşturma yoluyla kariyerlerinde yükselmenin yanı sıra kendilerini geliştirmeye devam etmek için en iyi ekipman ve çalışma alanına ihtiyaç duyuyorlar.”

Merkez İmkanları

Yarışçılar, üç Playseat GT ve dört Playseat F1/Formula e-yarış koltuğu, dünyanın ilk 200 derecelik alan görünümü sağlayan F1 hareket simülatörü içeren bir kurulum ile yarış idmanlarını ve genel merkez etkinliklerini, YouTube, Twitch ve diğer çevrimiçi platformlarda paylaşabilecekler.

Veloce Espor

Veloce Esports, kendini “profesyonel oyun ekibi ve espor danışmanlık ajansı” olarak tanımlıyor. Veloce daha önce bir sürücü yönetim ajansıydı, ancak son yıllarda Vergne ve eski İngiliz Formula Three yarışçısı Rupert Svendsen-Cook’tan da destek alarak espor sektörüne yelken açtı. Veloce Esport Yarış Merkezi West Londra, Maida Vale’de hizmet vermektedir.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!