Ana sayfa Türkiye'den Haberler Dream Games Royal Match’i Yayınladı!

Dream Games Royal Match’i Yayınladı!

140
dream-games-royal-matchi-yayinladi

Dream Games Royal Match’i Yayınladı! Dream Games 50 milyon dolarlık fonu iki katına çıkarmayı hedeflediği Royal Match adındaki Puzzle oyununu yayınladı. Oyunun ilk versiyonu Google Play Store ve Apple Store üzerinden yayına girdi.

dream-games-royal-matchi-yayinladi-3

Toplanan 50 milyon dolarlık fon desteğinin ardından yayınlanması planlanan ilk oyunun bir bulmaca oyunu olacağı duyuruldu. Öte yandan son dönemlerde ülkemizde oyun stüdyoları bulmaca oyunlarına odaklanmaya devam ediyor. Puzzle kategorisi altında yayınlanan oyunlar oyun severler tarafından oldukça ilgi çekiyor. Hal böyle olunca gerek yerli gerekse yabancı oyun stüdyoları riske girmeyerek bulmaca oyunlarına odaklanıyor.

Dream Games ilk oyunları ile birlikte daha geniş bir kitle oluşturmak ve daha büyük hedeflere ilerlemek için çalışıyor. Ayrıca bu konuda şirket CEO’su Soner Aydemir bulmaca oyunlarına öncelikli olarak odaklandıklarını belirtti. İleride Dream Games’in bir eğlence şirketi olarak büyütme planlarının olduğunu da belirtti. Aydemir, ekibin ileride yapacakları hakkında da spoiler verdi. Şirketin ileri ki planlarında yükse kalitede global oyunlar yapmak istediklerini ekledi.

dream-games-royal-matchi-yayinladi-2

Dream Games Royal Match’i Yayınladı! Uzun süre Peak Games ürün yöneticiliği yapan Aydemir’in ortakları arasında İkbal Namlı ve Hakan Sağlam isimleri de yer alıyor. İki isimde Aydemir ile birlikte Peak Games’te görev almıştı. Royal Match test amaçlı Kanada ve İngiltere de Temmuz ayında kısa süreli olarak yayına girdi. Bu süre içerisinde 1 milyon indirme almayı başaran oyun günlük ortalama 200 kullanıcı rakamlarını görmüştü. Oyun şu anda 500 bin kullanıcıya ulaşmış durumda. Şirket hakkında uzun vadede hedeflerin eğlence şirketi olması olduğu ve ilk adımların atıldığını görmek mümkün. Dream Games ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.