Ana sayfa Global Haberler Dragon’s Dogma 2 İçin İlk Fragman Yayınlandı

Dragon’s Dogma 2 İçin İlk Fragman Yayınlandı

102
Dragon's Dogma 2 İçin İlk Fragman Yayınlandı

Capcom Dragon’s Dogma 2 için ilk fragmanı yayınladı.

Capcom, PlayStation Showcase etkinliği sırasında Dragon’s Dogma 2 için yeni bir fragman yayınladı. Yeni fragman oyuncuları RPG devam oyununun dünyasına davet ediyor ve oyuncuların tanışıp savaşacağı bazı karakter ve canavarları tanıtıyor.

Ne yazık ki bu devam oyunu için hala bir çıkış tarihi yok. İşte oyunun fragmanı:

Capcom bir blog yazısında oyun için “İleri düzey grafikler, yapay zeka (AI) ve fizik teknolojisi ile geliştirilmiş sürükleyici bir fantezi dünyası” dedi. “Kılıçlar, yaylar kullanın ve büyü yapın. Farklı klaslar farklı yetenekler kazandırır. Canavar benzeri bir ırk olan Beastren bu seride ilk kez yer alıyor.”

Dragon’s Dogma 2, RE Engine üzerinde çalışacak.

Dragon’s Dogma’nın devam oyunu, diğer pek çok Capcom oyunu gibi RE Engine üzerinde çalışacak. Oyun yönetmeni Hideaki Itsuno’ya ek olarak, ilk oyunun diğer iki geliştiricisi Daigo Ikeno ve Kenichi Suzuki de devam oyununda çalışmak üzere geri dönecek.

Dragon's Dogma 2 İçin İlk Fragman Yayınlandı

Dragon’s Dogma ilk olarak Mayıs 2012’de Xbox 360 ve PS3 için piyasaya sürüldü. Daha sonra genişleme içeriği içeren Dark Arisen adlı yükseltilmiş bir sürüm aldı. Ardından PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch’te çıkış yaptı. Ayrıca Netflix’te bir animasyon dizisi de bulunmaktadır.

Dragons Dogma’nın devam oyununun fragmanında çıkış tarihine dair bir bilgi yok. Ayrıca çıkış yapacağı platformlardan da bahsedilmedi.