Ana Sayfa Global Haberler Daniel Alegre, Genel Müdür Olarak Activision Blizzard Ekibine Katılıyor

Daniel Alegre, Genel Müdür Olarak Activision Blizzard Ekibine Katılıyor

905
daniel-alegre-genel-mudur-olarak-activision-blizzard-ekibine-katildi

Activision Blizzard, Google yöneticisi Daniel Alegre’yi 7 Nisan tarihinden itibaren başkan ve genel müdür görevine getireceğini açıkladı. Başlıca görevi arasında CEO Bobby Kotick’e rapor vermek olacak. Bu atamayla birlikte Alegre, büyük oyun yayıncısının 12 yıllık emektarı Coddy Johnson’un yerini alacak.

Johnson CEO’ya özel danışman olarak hizmet verecek. Activison Blizzard tarafında bu atamanın yeri çok önemliydi. Çünkü Alegre yıllardır ekiple birlikte çalışıp, birçok işe imza atan Kotick’in yerini almaya hazırlanıyor.

Daniel Alegre bir oyun yöneticisi değil. Ancak şirket, eğlence ve teknolojide onlarca yıllık global deneyim ve Google’da gelir artışını artırmanın tutarlı bir kaydıyla birlikte Alegre’nin bu konudaki deneyimlerinden yararlanmak istedi. Alegre yeni görevinde Activision Publishing, Blizzard Entertainment ve King Digital Entertainment işlerini denetleme görevlerini üstlenecek.

Kotick, Daniel Alegre için açıklamada bulundu

Kotick yerine geçecek Alegre için açıklamada bulundu: “Daniel’in girişimci güdüsünden ve hızla değişen bir sektördeki çeşitli işletmelerde global büyümeyi sürdürme konusundaki geniş ve derin deneyimden çok etkilendim. En büyük zorluklarımız, sahip olduğumuz birçok fırsata öncelik vermek, odaklanma ve mükemmeliyetle yürütmek için gerekli olan yeteneği işe almak ve elde tutmak. Daniel her ikisini de başarıya ulaştıran uzun bir geçmişe sahip kanıtlanmış bir lider.”

Bu açıklamanın üzerine 7 nisan tarihinde yeni görevine gelecek olan Alegre de açıklama yaptı:  “Activision Blizzard, kuruluşundan beri en heyecan verici noktasını yaşıyor. Sahip olunan ve uluslararası sevilen noktalarından oluşan derin bir kütüphaneye ek olarak, şirket ilham ve yaratıcılığa bağlı bir kültür inşa eden muazzam bir yeteneğe sahip. Daha da önemlisi, yaratıcı oyunlarla, dünyanın dört bir yanındaki 400 milyondan fazla insanı destansı eğlence ile buluşturuyor. Tüm dünyadaki oyuncuların kaliteli ve sürükleyici oyunlarla bağlantı kurmasına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum. ”