Ana Sayfa Espor Avustralya’nın En Büyük Espor Arenası Fortress Melbourne Açıldı

Avustralya’nın En Büyük Espor Arenası Fortress Melbourne Açıldı

984
HUBOGI-avustralyanin-en-buyuk-espor-arenasi-fortress-melbourne-acildi

Güney Yarımküre’deki en büyük espor arenası olan Fortress Melbourne yapılan büyük hazırlıklar ve projeler sonucu dün açıldı.

https://twitter.com/MishManners/status/1235825154380279810

Fortress Melbourne, 2700 metrekarelik bir alanda hizmet sunarak oyun dünyasına sunulan en büyük espor arenalarından biri oldu. 200 kişilik espor alanı, VIP oyun alanları, flama bölümleri ve masa üstü oyun alanları sayesinde büyük bir iddia ile tüm oyun dünyasına sunuldu.

Hayranların en heyecanlandığı yerlerden biri, kitaplıklar, old school avizeleri, bayraklar ve temalı duvar süslemeleri ile ortaçağ tarzı bir restoran alanı olan Tavern oldu. 160’tan fazla hızlı Alienware PC ile arcade oyun alanı da mekanın bir parçası olarak oyunculara sunuluyor. Ana sponsor olarak Alienware ve Dell ağırlıklı olarak öne çıkıyor. Dell tüm mekan için ana teknoloji altyapısını tedarik etti.

Geliştirme Şefi Carolyn Viney, arenanın açılışı üzerine çok heyecanlı olduğunu açıkladı:“Avustralya’nın spor başkentinin kalbinde yer alan ve her yıl merkeze 20 milyondan fazla ziyaretçi çeken Emporium Melbourne, son teknoloji ile dizayn edilmiş Fortress’in hem yerel hem de uluslararası ziyaretçileri çekmesi için büyük bir avantaj sağlıyor. “

Melbourne, yeni açılan espor arenası ile birlikte esporun başkenti olmayı planlıyor

Fortress Melbourne olan heyecanın ötesinde Viney, Melbourne’un Avustralya’nın espor sahnesinde oynadığı rolü fark etti. Fortress Melbourne’nun bu konuda önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

“Melbourne, uluslararası bir şehir olarak büyümeye devam ediyor ve 2026 yılına kadar Avustralya’nın en kalabalık şehri haline gelecek. Fortress Melbourne, yeni pazarlar için pazar lideri hedef stratejimizin bir parçası CBD’de yaşayan, çalışan veya oyun oynayan insanları cezbetmek ve onları meşgul etmek için eğlence konseptlerimizin düzenlendiği yer. Melbourne zaten Melbourne Esports Open ve PAX Australia gibi önemli oyun etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün espor dünyasına yeni bir yer katarak bu konuda başkent olmayı hedefliyoruz. Fortress Melbourne’nun kapılarını açmasından büyük heyecan duyuyoruz.”

Fortress Melbourne, Emporium Melbourne’un zemin katında yer almaktadır. Bu girişim,  alışveriş merkezinde gerçekleşen ilk deneyim oldu. Bu birleşimle birlikte eğlence, oyun, moda ve yiyeceklerin kesişimini göreceğiz.

https://twitter.com/MissDeusGeek/status/1237302339775520768