Ana sayfa Global Haberler Cyper Punk 2077 Kreatif Direktörü Blizzard’da!

Cyper Punk 2077 Kreatif Direktörü Blizzard’da!

225
Cyper Punk 2077 Kreatif Direktörü Blizzard’da

Cyper Punk 2077 Kreatif Direktörü Blizzard’da! Activision Blizzard, son zamanlarda oldukça zor bir dönemden geçti. Heroes of the Storm ekibindeki işten çıkarmalar, Finans Müdürünün değişmesi ve akabinde gerçekleşen anlaşmazlıklar, istifalar… Tüm olumsuzluklara rağmen şirket, CD Projekt Red ekibi de dahil olmak üzere sektörün önde gelen yeteneklerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Pek olmasa da, yakında yayınlanacak olan bilim kurgu oyunu Cyberpunk 2077 ekibinde kreatif direktör pozisyonunda görev alan Sebastian Stepien, Blizzard Entertainment bünyesinde çalışmak üzere işinden ayrıldı. Sebastian Stepien tarafından konu hakkında resmi bir açıklama gelmese de, kısa süre önce LinkedIn profilindeki iş güncellemesi söylentileri doğrular nitelikte. CD’nin kaybının Blizzard’ın kazancı olacağı şüphesiz.

The Witcher III: Wild Hunt ve The Witcher 2: Assassins of Kings gibi yüksek profilli yayınlarda da görev almış Sebastian Stepian, CD Projekt Red bünyesinde 12 yılı aşkın bir süredir çalışıyor.

CD Projekt Red, Sebastian Stepien’in ayrılışı veya bu durumun Cyberpunk 2077’nin yayınlamasını etkileyip etkilemeyeceği hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Oyunun uzun bir gecikmeyle karşı karşıya kalacağı söylentiler arasında. CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 konusunda oldukça hassas. Sahne arkasında çalışmalarına hız kesmeden devam ederek planlanan tarihte yayına başlayacakları muhtemel.

Ve akıllardaki en büyük soru; Stephen kariyerine Blizzard’da hangi pozisyon ile devam edecek? Blizzard, oyun tasarlarken en büyük özeni hikayelere vermiştir daima. Bu gelişmeyi Diablo 4 veya henüz açıklamadıkları projelerine dahil ederek avantaj elde etme yoluna gidebilir. Stephen’ın uzmanlığı büyük ses getirecek, orası kesin.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!