Ana Sayfa Global Haberler Activision Yeni Başkanı Belli Oldu!

Activision Yeni Başkanı Belli Oldu!

1044
Activision Yeni Başkanı Belli Oldu!
Activision Yeni Başkanı Belli Oldu!

Activision Yeni Başkanı Belli Oldu! – Hubogi Geçtiğimiz ay Activision Blizzard’da gerçekleşen önemli yaprak dökümlerinin ardından stüdyo gerekli transfer çalışmalarına başladı. Boşta kalan koltuklara dışarıdan isimler ve Blizzard bünyesinden isimler ile doldurmayı hedefleyen Activision Blizzard Başkanlık görevi için Robert Kostich ile anlaştıklarını duyurdu.

Call of Duty markasının yöneticisi olan Kostich oyunun on yıllık geçmişinde en tepedeki isimlerdendi. Call of Duty için önemli gelişmeler yapan Kostich 2019 yılı itibariyle Activision Başkanlık görevini üstlenecek. Bunun yanı sıra Kostich’in Call of Duty rolünün devam etmesi de bekleniyor.

6 milyar $ karşılığında Activision bünyesine katılan King Entertainment başkanlığına ise Human Sakhnini getirildi. Dennis Durkin ise Spencer Neumann’dan boşalan CFO pozisyonunun yeni ismi oldu. Şirket içi görev değişikliklerinde Bobby Kotick CEO olarak görevine devam etmesinin yanında J. Allen Brack Blizzard Başkanlığı görevine devam edecek.

Yaprak dökümlerinin ardından Blizzard ve Activision cephesinde nasıl politikalar yaşanacak ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz. Ayrıca Blizzard’ın yeni birkaç isimle daha anlaşma imzalaması bekleniyor.