Ana sayfa Global Haberler Crytek Çalışanı, Reddit’te Firmaya Suçlamalarda Bulundu

Crytek Çalışanı, Reddit’te Firmaya Suçlamalarda Bulundu

1165

Aslen Türk olan oyun ve oyun teknolojileri firması Crytek, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ortaya çıkan mali kriz haberlerinin ardından, resmi bir şekilde küçülmeye gidildiğini ve bazı ülkelerdeki operasyonlarını durdurduğunu duyurmuştu.

Crytek’te çalışanlar ise zamanında maaşlarını alamadığını sosyal medya kanalları üzerinden sık sık dile getiriyordu zaten.

Warface‘in Kuzey Amerika ve Avrupa yayın haklarını da geçtiğimiz aylarda Rus asıllı My.com‘a satan Crytek, mali krizden hala kurtulamamış gibi gözüküyor.

Reddit’te yayınlanan bir gönderi ile “paymecrytek” adlı bir kullanıcı, Crytek çalışanı olduğunu iddia ederek, “Crytek çalışanıyım, 2017’de maaş almadım, ne yapmalıyım” adlı bir konu açtı.

Son derece açık ve sert bir üslup ile gönderiyi paylaşan ve Crytek çalışanı olduğunu iddia eden kullanıcı, tam 11 aydır maaşları geç aldıklarını, hatta Ocak ayının maaşını hala alamadıklarını dile getirdi. Yerli kardeşlerin, sürekli şirket içinde toplantılar düzenleyerek çalışanlara “boş umutlar” verdiğini iddia eden kullanıcı, şimdi ne yapacağını bilemediğinden bahsetmiş.

Oldukça şeffaf ve şirket içinden bilgilere de yer veren kullanıcı, Faruk Yerli’nin yeni Laborghini marka arabası ile işe gelirken, çalışanların süper marketlerde en ucuza hangi yiyeceği alabilecekleri konusunda bir arayışta olduklarını, çünkü bir sonraki ay maaşlarını alıp alamayacaklarını bilmediklerini dile getirdi.

Reddit’te açtığı konuda son olarak, bu hafta düzenlenen GDC’nin oyun yapımcıları tarafında ne kadar önemli olduğunu ve Crytek’in bu etkinlik içerisinde adından bile söz etmediğini dile getiren sözde Crytek çalışanı, firmanın güvenilir hiçbir projesinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Crytek ile ilgili son 6 ayda birçok spekülatif haber ortaya çıktı. Birçoğunun da gerçek olduğu görüldü. Bakalım ilerleyen günlerde Crytek ve Crytek çalışanlarını neler bekliyor, hep beraber göreceğiz.

Reddit’te açılan konuyu incelemek isteyen kullanıcılarımız da buraya tıklayabilirler.