Ana sayfa Türkiye'den Haberler Blizzard Türkiye Distribütörü Game Sultan Oldu

Blizzard Türkiye Distribütörü Game Sultan Oldu

1283
Blizzard Türkiye Distribütörü Game Sultan
Blizzard Türkiye Distribütörü Game Sultan

Blizzard Türkiye Distribütörü Game Sultan! Türkiye’nin ilk ve en köklü E-pin platformu Game Sultan, Dünyanın en büyük oyun yapımcı ve yayıncılarından Blizzard ile geçtiğimiz ay anlaşmaya vararak Türkiye Distribütörlüğünü aldı. Yapılan anlaşmaya göre Türkiye’de ilk kez Blizzard’ın tüm oyunlarında geçerli olacak balance yüklemesi Game Sultan ile yapılabilecek. 2 yıldan daha fazla bir zaman içerisine yayılan görüşmelerde Game Sultan tarafı güçlü altyapısı ve MOL ile olan entegrasyonuyla Blizzard’ın beğenisini kazanarak partnerlik sözleşmesine imza attırdı.

Yapılan anlaşma ile Blizzard oyunlarından Overwatch, Hearthstone ve Heroes of The Storm için farklı turnuva ve organizasyonların da yapılacağını açıklayan Game Sultan, önümüzdeki dönemde Elektronik Sporların Türkiye’deki yükselişine Blizzard’ın da dahil olacağını ve Türk oyuncuların Blizzard oyunlarında da kendilerini kanıtlayabilecekleri olanakların hazırlanacağı haberini veriyor.

Güneydoğu Asya’da da MOL Access Portal ile entegre olan Blizzard, tek bir noktadan, Malezya, Singapur, Tayland ve Filipinler’de oyuncularına ulaşarak Battle.net ürünlerinin satışını yapacak. Blizzard CEO’su Paul Sams, MOL’ün bölgede faaliyet göstermesini kolaylaştıracak geniş bir ödeme kanalı ağı ve yerel pazar bilgisine sahip olduğunu söyledi. Türkiye’de de doğrudan Game Sultan ile çalışacak olan Blizzard, Overwatch dünya şampiyonasına hazırlanıyor. Ülkelere göre oyuncuların puanlarına göre bir sıralama belirlendi ve ilk 32 ülkenin şampiyonaya katılmasına karar verildi. Bu ülkeler içinde Türkiye 26. sırada yer alarak şampiyonaya doğrudan katılıyor. Blizzard’ın global turnuvalarının yanı sıra lokal olarak da ülkelere özel turnuvaların yapılacağını ve Türkiye’de Game Sultan’ın bu turnuvalar için gerekli desteği almış olduğunu da belirtelim. Umuyoruz önümüzdeki günlerde Game Sultan ve Blizzard’ın partnerliğ hemi oyuncu tarafında hem de Türk oyun sektörü için yararlı bir birliktelik olur.