Ana Sayfa Global Haberler Blizzard Çalışanlarından Yeni Bir Stüdyo!

Blizzard Çalışanlarından Yeni Bir Stüdyo!

597
blizzard-calisanlarindan-yeni-bir-studyo

Blizzard Çalışanlarından Yeni Bir Stüdyo! Blizzard ile yollarını ayırarak açılan stüdyolara bir yenisi daha eklendi. Son dönemlerde Blizzard ile yollarını ayıran bu isimler ya halihazırda bir stüdyoya dahil oldu ya da kendi stüdyolarını kurdular. Bu stüdyolara bir yenisi daha geçtiğimiz günlerde dahil oldu. Gerçek zamanlı strateji türünün başarılı yapımları StarCraft II ve Warcraft II gibi projelerde yer alan isimlerin kurduğu stüdyo Frost Giant Studios ismini aldı.

Frost Giant Studios ekibi koydukları hedefler hakkında da açıklamalarda bulundu: PC platformu için gerçek zamanlı strateji oyunu geliştirmeye devam edeceklerini belirten ekip çalışmalara başladıklarını da ekledi. Frost Giant Studios’un bu hedefi çalışanların geçmişine bakıldığında pekte gerçekleşmeyecek gibi gözükmüyor. Ayrıca ekip gerçek zamanlı strateji oyunlarında epik hikaye anlatımı, yenilikçi co-op oynanış ve e spor alanlarında bir sonraki aşamaya geçmeyi de hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz hafta Blizzard yaptığı açıklamada StarCraft II için ücretli içeriklerin üretimine son verdiklerini açıklamıştı. Bu açıklamadan anlaşılan konu sadece bununla sınırlı değil. Jason Schreier, Frost Giant Studios’un kuruluşu ile yaptığı paylaşımı etiketleyerek Blizzard’da gerçek zamanlı strateji oyunları geliştirmek için girişimlerde bulundukları ancak bu konuda onay alamadıklarını aktardı. Bu sebeple kendi stüdyolarını açmış olmaları pekte şaşırtıcı değil.

Blizzard Çalışanlarından Yeni Bir Stüdyo! Önümüzdeki günlerde benzer haberler Blizzard’dan gelir mi bilinmez. Ayrıca stüdyonun toparlanma sürecine ne zaman gireceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Blizzard ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.