Ana Sayfa İnceleme Black Desert Türkiye&MENA Yeni Hashashin Sınıfı İncelemesi

Black Desert Türkiye&MENA Yeni Hashashin Sınıfı İncelemesi

1076
hubogi-black-desert-turkiyemena-yeni-hashashin-sinifi-incelemesi

Black Desert, MMORPG türünün önde gelen oyunlarından biri. Pearl Abyss tarafından geliştirilen oyun PC platformunda pek çok oyuncuya sahip. Aynı zamanda oyunun mobil versiyonu da bulunuyor. Black Desert Mobile geliştiriciler tarafından sürekli güncelleniyor. Oyunun asıl versiyonu ve mobil versiyonu arasında oynanışı kolaylaştıracak araçlar dışında pek bir fark bulunmuyor. Hatta ilk defa oyunun iki versiyonunu da aynı anda yeni bir karakter ekleniyor.

Black Desert evreninin yeni karakteri Hashashin hem PC hem de mobile aynı anda geliyor. Oyunun geliştiricisi Pearl Abyss de bu durumdan dolayı maceracılar kadar heyecanlı. Maceracılar şu anda platform fark etmeksizin Hashashin sınıfı ile oynayabiliyor ve yeni serüvenlere yelken açabiliyorlar.

Hashashin’in Geliştirilmesinde Türkiye & MENA Oyuncuları Etkili Oldu!

Black Desert oyununun idari yapımcısı Kim Jae Hee, verdiği bir röportajda sorulan “Hashashin sınıfını oluşturmanın arkasında yatan düşünce neydi?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Black Desert ve Black Desert Mobile, dünyanın her yerinde hizmet verdikçe, çeşitli kültürden Maceracıların fikirleri içeriklere dahil oluyor. Bunların arasında Hashashin sınıfını Türkiye ve MENA’daki maceracıların fikirlerinden yola çıkarak düşünmeye başladık. Sonuç olarak, tüm dünyadaki kullanıcılara hitap edebilecek büyüleyici bir karakter ortaya çıkartmayı başardık. Oyunumuzun dünyasındaki yolumuza, Türkiye ve MENA’nın yanı sıra farklı kültürleri de dahil etmek için çabalamaya devam edeceğiz.”

Hashashin, düşmüş KaraYıldız’ın ardındaki gerçeği arayan Valencia Tanrısı Aal’a mensup bir savaşçıdır. Kum fırtınalarına hükmetme ve kumla bütünleşme gibi yeteneklere sahiptir. Düşmanlarına saldırmak için sayısız fırtına oluştururken bir anda kaybolup yeniden ortaya çıkabilir. Ana silahı hilal şeklindeki Şemşir ile orta menzilli çatışmalara girebilen Hashashin, kılıcıyla çöle hükmeder ve onu yere çarparak düşmanlarına bir kum fırtınası dalgası gönderir.

https://youtu.be/j58e9Yosrwc

Hashashin, oyuna yeni başlayan maceracılar için kontrol etmesi kolay olan bir sınıf değil. Ancak oyunda deneyimli olan ve diğer karakterlerle yükselişe erişenler için çok farklı bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz. Alan kontrolü sağlamayı seven, PvE’de yaratıkları toplu halde hızlı bir şekilde kesme konusunda oldukça başarılı PvP’de rakiplerine aniden yüksek hasarlar vermeyi isteyen ve deyim yerindeyse “uçan kaçan” dediğimiz hareketli oynanışı benimsemiş maceracılar için oluşturulduğunu söyleyebiliriz. İllüzyonları sayesinde rakibini sahte fırtınalarla şaşırtan Hashashin, bir anda rakibinin arkasında belirebilir. Oldukça çevik olan bu sınıf, orta mesafeli saldırıların yanı sıra yakın mesafeden de yüksek hasar çıkarabilir. Ayrıca Hashashin, Aal’ın ona verdiği güç sayesinde çölde daha hızlı hareket edebilir ve çöldeyken direnci de artar.  Bu sayede diğer sınıflara kıyasla çölde kendisine daha fazla avantaj sağlar. Henüz Uyanış’ı bulunmayan Hashashin için özel bir etkinlik de düzenleniyor.

Black Desert Mobile’da Hashashin karakterini 28 Eylül tarihine kadar Lv. 60’a yükselten Maceracılar Jade Ring ve Jade Bracelet alabilecekler. Bu sayede Abyssal dereceli aksesuarlar ilk defa ödül olarak verilecek. Hashashin’i Lv. 50’ye yükselten Maceracılar, Ascension veya Awakening seviyede bir karakter elde etmek için kullanabilecekleri Lv. 60 Karakter Oluşturma Kuponu da elde edilebilecekler.