Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Axell Studio 400 bin Dolar Yatırım Aldı!

Axell Studio 400 bin Dolar Yatırım Aldı!

888
axell-studio-400-bin-dolar-yatirim-aldi

Axell Studio 400 bin Dolar Yatırım Aldı! Oyun stüdyolarına olan yatırımlar devam ediyor. Çiçeği burnunda yerli oyun şirketi Axell Studio geçtiğimiz günlerde Google Premier Partner Ajansı olan Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400bin dolar yatırım aldı.

Axell Studio CEO’su Onur Eyikul yatırım ile ilgili yaptığı açıklamasında Skyland İstanbul’da kurdukları oyun geliştirme stüdyosunun faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti. Ayrıca ilk oyunları Back Streets’in 2021 başında mobil platformlar Google Play ve Apple Store’da yer alacağını da ekledi. Eyikul, “Oyun sektörü analizleri, bu alanda daha büyük gelişmelerin olabileceğini kanıtlar nitelikte. Stüdyo olarak yılda 4 oyun oluşturmayı planlıyoruz. Başarılı ekibimizle ülkenin oyun geliştirme faaliyetlerini daha da önemli noktalara taşıyacağız” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Axell Studio 400 bin Dolar Yatırım Aldı! Rasyonel Global Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat ise ülkemizde gelişim sağlayan önemli bir sektöre yatırım yaptıklarını belirtti. Ayrıca dijital faaliyetler içinde yatırım desteklerini sürdüreceklerini ekledi. Şirketin ilk etap hedefleri arasında Amerika, AB ülkeleri ve Arap ülkeleri yer alıyor. İlerleyen süreçte ise ülke dinamiklerine göre yeni oyun projeleri ile faaliyetlerini sürdürecekleri ekledi.

Axell Studio için oluşturulacak tüm dijital operasyon çalışmalarını ise Destex Digital’in üstlendiği açıklandı. Axell Studio bu ortaklık ile birlikte 400 bin dolarlık bir yatırım alacak. 2021 yılının başında ilk oyununu çıkarmaya hazırlanan stüdyo mobil platformda App Store ve Google Play Store’da oyun severlerle buluşacak.