Ana sayfa Global Haberler Belçika’dan Oyun Kasalarına Yeni Bir Yasak Daha

Belçika’dan Oyun Kasalarına Yeni Bir Yasak Daha

329
Belçika'dan Oyun Kasalarına Yeni Bir Yasak Daha
Belçika'dan Oyun Kasalarına Yeni Bir Yasak Daha

Belçika’dan Oyun Kasalarına Yeni Bir Yasak Daha! – Hubogi Geçtiğimiz yıl gündemde büyük yer kaplayan Belçika’nın oyun kasalarını yasaklama kararı yeni bir düzenleme ile tekrar gündeme geldi.

FIFA 18, CS:GO, PUBG gibi oyunların oyun içi satın alma özelliği olan kasaların çocukları kumar oynamaya teşvik ettiği gerekçesi ile yeni bir karar daha aldıklarını ve inceleme başlattıklarını belirtti. Belçika Adalet Bakanı Koen Geens konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada bu kasaların kaldırılmaması durumunda yayıncılara 5 yıl hapis cezası ve 800 bin Euro’ya kadar para cezası yaptırımı uygulanacağını belirtti.

Belçika yetkilileri ve hükümeti bu kasaların çocuklarda kumar alışkanlığı oluşmasına sebep olduğunu düşünüyor. Konu hakkında psikolojik olarak da yapılan incelemeler sonucunda çocukların gelecek yaşantılarında ciddi psikolojik sorunlar ile karşı karşıya kalma riskinin olduğunu belirtiyor.

Konu hakkında oyun geliştiricileri henüz net bir açıklamada bulunmazken izlenecek yol konusunda da bir bilgi yok. Oyun geliştiricileri tahminlere göre Belçika’ya özel sandık kaldırma kararı alması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde konu ile ilgili ayrıntılı açıklamaların taraflar tarafından yapılması da bekleniyor.