Ana Sayfa Global Haberler Beklenen PlayStation Etkinliği Önümüzdeki Hafta Yapılacak!

Beklenen PlayStation Etkinliği Önümüzdeki Hafta Yapılacak!

755
beklenen-playstation-etkinligi-onumuzdeki-hafta-yapilacak

Beklenen PlayStation Etkinliği Önümüzdeki Hafta Yapılacak! Son dönemlerde gündemin en önemli konuları arasında yer alan PlayStation, malum etkinliği önümüzdeki hafta gerçekleştireceğini duyurdu. Son aylarda gündemi tamamen ele geçiren PlayStation 5 hakkında etkinlik tarihi açıklandı. 3 Haziran tarihinde gerçekleştirileceği açıklanan etkinlikte PlayStation 5 hakkında soru işaretleri giderilecek. Ürün hakkında pek çok bilginin gerçekleştirilecek etkinlikte resmi olarak duyurulması da. bekleniyor.

Haziran’ın ilk haftası gerçekleştirileceği bilenen etkinliğin net tarihi de açıklandı. 4 Haziran, 6 Haziran gibi iddialar sonrasında konuya nokta koydu ve etkinliğin gerçekleştirileceği tarihi 3 Haziran olarak belirledi. Oyun dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Jason Schrerier ve Takashi Mochizuki bu tarihi açıklayan isimlar arasında yer alıyor. Resmi tarih verilmemiş olsa da oyun medyası konusunda önemli paylaşımlar yapan bu isimlerin verdiği tarih net olarak gösteriliyor.

Bu etkinlikte yeni nesil konsol hakkında açıklamaların yanı sıra gelecek oyunlar, konsola özel çıkış yapacak olan oyunlar, konsolun piyasaya çıkacağı tarih, fiyatı gibi pek çok konuda merak edilenlerin giderileceği düşünülüyor. 3 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan bu etkinlik ile Sony’nin tüm soruları cevaplamayacağı da bilinenler arasında.

Beklenen PlayStation Etkinliği Önümüzdeki Hafta Yapılacak! Tahminler konsolun çıkış tarihi, özellikleri, konsola özel oyunlar gibi konularda açıklamaların yapılacağı yönünde. Öte yandan korona virüs salgını sebebiyle pek çok etkinlik, turnuva gibi organizasyonlarda son dakika ertelemeleri, iptal edilmeleri ile bu yıl sıkça karşılaştık. Umut ediyoruz ki Sony cephesinde böyle bir durum ile karşılaşılmaz ve etkinlik gerçekleştirilir. Önümüzdeki günlerde merak ile beklenen PlayStation 5 hakkında somut bilgilere ulaşmış olacağız. Konsolun ilk etapta satışa çıkacağı ülkeler hakkında da Sony’nin tarih ile birlikte resmi açıklama yapması bekleniyor.