Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Bağımsız Geliştirici FishX Büyük Bir Başarı Elde Etti!

Bağımsız Geliştirici FishX Büyük Bir Başarı Elde Etti!

1112
Bağımsız Geliştirici FishX Büyük Bir Başarı Elde Etti!
Bağımsız Geliştirici FishX Büyük Bir Başarı Elde Etti!

Bağımsız geliştirici olan FishX, Facebook Developer Circles Community Challenge’da MENA üçüncüsü oldu. FishX bu başarıya ARocketX isimli AR oyunu ile ulaştı.

ODTÜ ATOM bünyesinde çalışmalarını sürdüren bağımsız geliştirici FishX Facebook Developer Circles Community Challange 2019’da büyük bir başarı elde etti. Geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlikte ARocketX ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da üçüncü olarak global finallere katılım hakkı elde etti.

React360, Spark AR, HTML5 teknolojilerini kullanarak oyun, eğlence ve verimlilik alanları gibi birçok kategoride geliştiriciler birbirleri ile yarıştı. Yarışma Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya Pasifik, Hindistan Sahra Altı Afrika, Orta Doğu/Kuzey Afrika ve Avrupa olarak yedi bölgede gerçekleştirildi. Her bölgeden kazanan ekipler, ek ödüller ve çok daha fazlası için küresel finallere katılım hakkı kazandı.

FishX Games yaptığı ARocketX oyunu ile Orta Doğu/Kuzey Afrika Bölge üçüncülüğünün yanı sıra 1,500 Dolar ödülün sahibi oldu. Ayrıca FishX Games finalde 25,000 Dolar için yarışacak. FishX ekibine bu yolda başarılar diliyoruz.