Ana sayfa Türkiye'den Haberler ASUS ve BAU E-Spor Ortaklığı Yapıyor

ASUS ve BAU E-Spor Ortaklığı Yapıyor

533
ASUS ve BAÜ e Spor Ortaklığı Yapıyor
ASUS ve BAÜ e Spor Ortaklığı Yapıyor

ASUS ve BAU E-Spor Ortaklığı Yapıyor! – Hubogi Oyun pazarında tanınmış isim ASUS, oyun donanım markası olan Republic of Gamers (ROG) markası için eSpor’a büyük destekler veren Bahçeşehir Üniversitesi ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Yapılan anlaşma iki yıl sürecek ve bu süre içerisinde ASUS üniversite için PC laboratuvarı desteği sağlayacak. Ayrıca BAÜ eSports takımı ekipman desteğini de sağlayacak. ASUS Türkiye Müdürü Özge Kılıç Güler bu ortaklık için yapmış olduğu açıklamasında “ROG markamız ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık ve işbirliği çalışmaları Türkiye’nin e Spor alanında gelişimine ve yeni sporcuların yetişmesine destek vermeyi hedefliyoruz. Akademik kurumlarında bu alana bu denli ilgi göstermesi oldukça kıymetli bir durum ve bundan çok mutluyuz. Bu ortaklık çalışması ile Türkiye’de eSpor’un daha da güçleneceğine ve daha fazla oyuncuya kariyer imkanı sağlanacağına olan inancımız tam” sözlerine yer verdi.

BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ise “eSpor ve beraberinde oluşam sektör vazgeçilmez bir hale geliyor. BAU olarak eSpor’u diğer spor dalları gibi görüyoruz. Espor için destek sağlıyoruz ve bu doğrultuda gerek profesyonel gerekse akademik alanda esporu geliştirmek için yetenekli sporculara burslar verdik. Asus ile yapmış olduğumuz bu ortaklıkla beraber dünyanın sayılı üniversitelerinden biri haline gelerek bu ekosistem için yeni oyuncular yetiştirmek istiyoruz. En büyük amacımız Türkiye’nin bu alanda söz sahibi bir ülke haline gelmesi” şeklinde açıklamalarda bulundu.