Ana sayfa Espor Arena of Valor Pro League Geri Dönüyor!

Arena of Valor Pro League Geri Dönüyor!

955
Arena of Valor Pro League Geri Dönüyor!

Arena of Valor Pro League Geri Dönüyor! Tencent’in globalde oldukça popüler olan mobil MOBA oyunu Arena of Valor, üçüncü profesyonel ligi ile sahnelere geri dönüyor.

İkinci sezonda da olduğu gibi, Kuzey Amerika, Avrupa ve Latin Amerika Arena of Valor takımları 200.000 dolar değerindeki ödül havuzu için kıyasıya mücadele edecekler.

Her bölgeden altı Arena of Valor takımı, sekiz haftalık sezonda yer almak için bir dizi eleme maçlarından geçecek. Geçen sezon, Hindistan gibi ekstra bölgeden takımların da içerisinde bulunduğu, 600 bin dolarlık ödül havuzuyla International Championship gerçekleşmişti. Bu sezon için benzer bir açıklama henüz gelmedi.

İkinci sezonda, Valor Series’e Latin Amerika Ligi eklenerek, ödül havuzuna ilk sezonun Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinden 100 bin dolar daha eklenerek genişletilmişti. Üçüncü sezon, kapsamı ve ödül desteği azaltılmamış olmasına rağmen, bir ve ikinci sezona göre daha durgun sürdü.

Bu durum, oyunun yavaş gelir büyümesi durumunun ortaya çıkardığı sonuçlardan biri olarak değerlendiriliyor. Honor of Kings bir yıl içerisinde 1.9 milyar dolar büyüme katetmişken, oyunun batı versiyonu olan Arena of Valor sadece Amerika’da yedi ay içerisinde 1 milyon indirme ile 3 milyon dolar gelir elde etti.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!