Ana sayfa Global Haberler Apple Arcade için Exclusive Oyunlar Yolda

Apple Arcade için Exclusive Oyunlar Yolda

218
Apple Arcade için Exclusive Oyunlar Yolda
Apple Arcade için Exclusive Oyunlar Yolda

Oyun dünyasında kıyasıya mücadelenin döndüğü exclusive oyun savaşına bir yeni şirket daha ekleniyor. Steam ve Epic Games arasındaki rekabete Apple’de katılıyor. Geçtiğimiz ay Apple yapmış olduğu Netflix tarzı abonelik sistemi tabanlı oyun sistemi Apple Arcade duyurulmuştu.

Apple Arcade hakkında şirket tarafından yapılan açıklamalarda exclusive oyun pazarında kendilerinin de yer alacağını duyurdu. Aylık belirli ücret karşılığında Arcade ile oyuncular dilediği oyunu ücretsiz olarak oynayabilecek. Apple Arcade için exclusive oyun konusunda kesenin ağzını açan Apple, geliştirilecek oyunlarda çapraz platform desteği ile telefonda oynanan oyunlara PC ve Mac platformları üzerinden de erişim sağlayabilecek.

Yapılan söylentilere göre şirketin exclusive oyunlar için yaklaşık 500 milyon dolar üzerinde yatırım yaptığı ve bu yeni platformu için yakın zamanda oyun tanıtımlarının başlayacağı söyleniyor. Apple Arcade sunumunda Beyond a Steel Sky gibi oyunların PC platformunun yanı sıra, konsolda da oynanabileceği açıklaması yapılmıştı. Bunun dışında Apple’nin diğer oyunlar için de exclusive oyun ikna çalışmaları sürüyor. Apple Arcade ile gelmesi beklenen oyunlar arasında Revolution, Disney, Sega, Lego, Konami, Snowman gibi büyük şirketlerin  oyunlarının olması bekleniyor.

Sonbaharda hizmete girmesi planlanan bu yeni oyun platformunun açılış tarihi yaklaştıkça ayrıntıların da artması bekleniyor. Apple’ın bu yeni ürününün resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.