Ana sayfa Global Haberler Apex Legends Karakter Kopyalamak ile Suçlanıyor!

Apex Legends Karakter Kopyalamak ile Suçlanıyor!

271
apex-legends-karakter-kopyalamak-ile-suclaniyor

Apex Legends Karakter Kopyalamak ile Suçlanıyor! Oyun dünyasının en önemli yapımları arasında yer alan Apex Legends bir indie stüdyosu tarafından Fuse karakterinin kopya olduğu iddiası ile suçlanıyor. Oyunun yeni karakteri Fuse, sekizinci sezon ile birlikte oyuna dahil edilmişti. Ancak Bullet Ville adlı “Hero Shooter” oyunu üzerinde çalışmalarını sürdüren indie stüdyosu NOWAA bu karakterin kendi karakterlerinden bir kopya olduğunu iddia etti.

NOWAA yaptığı açıklamada Apex Legends’in yeni karakteri Fuse’un kendi oyunlarında yer alan Hunter karakterinin çakması olduğunu söyledi. “Apex Legends’in Hunter tarzını Apex Legends’ta yer alması haberinden mutluluk duyduk, hatta er ya da geç bir cross over bile umut ediyoruz! Korkarız ki ilerleyen dönemde henüz çıkmamış bir indie oyun yapımcısı olduğumuz için Apexx Legends karakterini kopyalamak ile bizi suçlayacaktır. Ancak bu kesinlikle doğru değil” şeklinde yorumda bulundu.

apex-legends-karakter-kopyalamak-ile-suclaniyor-2

NOWAA’nın düşüncesi şimdiden seslerini duyurarak ilerleyen dönemde BulletVille’deki karakteri görenlerin Apex Legends’tan kopyalanmış demesini engellemek olacak. Her iki karaktere de bakıldığında gözündeki teknolojik göz yaması, saçlarındaki desen detayları, bıyıklar, mekanik kol, deri ceket, kolye, mermi kemeri gibi pek çok detay bulunuyor. Üstelik hem Fuse hem de Hunter tabanca ve roket atar ultisine sahip.

apex-legends-karakter-kopyalamak-ile-suclaniyor-3

Apex Legends Karakter Kopyalamak ile Suçlanıyor! Genel olarak oyunlarda benzer karakterlerin çıkması doğal bir durum olsa da bu karakterlerin benzerliklerinin çok daha fazla olması olayı doğallıktan çıkarıyor. Konu ile ilgili Apex Legends tarafından nasıl bir açıklama geleceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde stüdyo tarafından konu ile ilgili resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. Ayrıca NOWAA’nın konu ile ilgili bir yaptırım yoluna gidip gitmeyeceği de merak edilen konular arasında. Apex Legends ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.