Ana Sayfa Espor Zews, CS: GO Koçu Olarak Evil Geniuses’a Katıldı

Zews, CS: GO Koçu Olarak Evil Geniuses’a Katıldı

907
HUBOGI-zews-cs-go-kocu-olarak-evil-geniusesa-katildi

Zews, CS: GO Koçu Olarak Evil Geniuses’a Katıldı! Eski Team Liquid ve MIBR koçu Wilton “Zews” Prado’nun CS: GO koçu olarak Evil Geniuses organizasonuna katıldığı duyuruldu.

Organizasyon dün yaptığı açıklamada, Evil Geniuses CS: GO teknik direktörü olarak Wilton “zews” Prado’yu kadrosuna dahil ettiğini açıkladı. Zews, Counter-Strike oyuncusu ve koçu olarak 2005 yılına kadar uzanan kapsamlı bir geçmişe sahip. Eklenmesi, ekibin eski koçu Chet “ImAPet” Singh’nin ayrıldığını da göstermiş oldu.

Counter-Strike, Source ve Global Offensive’de yarıştıktan sonra Zews, Gabriel “FalleN” Toledo’ya ait Brezilyalı bir espor kuruluşu olan Games Academy ile koçluk rolünü üstlendi. Zews, Kasım 2015’te FalleN’in ekibi ile anlaşma imzaladı ve şimdi Luminosity Gaming bünyesi altında espor kariyerine devam edecek. Ertesi yılın Nisan ayında Zews, Luminosity’yi 1.000.000 dolarlık ödül havuzu sunan ilk CS:GO turnuvasında ödülün sahibi oldu.

Zews,  Evil Geniuses öncesi kariyerinde başka hangi başarılara imza attı?

Luminosity adı altında Zews ve co. SK Gaming’e transfer edildi. ESL One Cologne 2016 yılındaki takımın üst üste ikin büyük zaferinden kısa süre sonra Zews, takımla Immortals için bir ekip oldu. Oyuna geri dönüşü kısa sürdü ve Zews hızlı bir şekilde Team Liquid ile koçluğa geri döndü.

Zews, Team Liquid ile iki yıl geçirdi ve takımı dünya standartlarında bir  düzeye taşıdı. Liquid, IEM Chicago ve ESL One New York dahil olmak üzere beş büyük etkinlikte ikincilikle 2018 yılında yeni zirvelere ulaştı. Ayrıca 2018 yılında FACEIT Londra’nın yarı finallerine kadar yükseldiler.

2018 yılının sonlarında yapılan bir anlaşma ile, Zews ve Epitácio “TACO”  Melo’un şu anda Jake “Stewie2K” Yip karşılığında MIBR adı altında oynayan FalleN ekibine geri dönmüştü. Zews’in Brezilya kadrosuyla ilk çıkışında MIBR, IEM Katowice 2019 Major’da 3-4. ekip olarak 2019 yılı boyunca mücadele etti ve sonunda 2020 Mart ayında Zews organizasyondan ayrıldı.

Zews şimdi eski koç Chet “ImAPet” Singh’in yerine Evil Geniuses’a katılıyor. Yeni koçun takıma katılmasıyla birlikte kaydedilecek başarılar şimdiden merak konusu oldu.