Ana Sayfa Global Haberler Yusuki Hashimoto Platinum Games’ten Ayrıldı

Yusuki Hashimoto Platinum Games’ten Ayrıldı

976
Yusuki Hashimoto Platinum Games'ten Ayrıldı
Yusuki Hashimoto Platinum Games'ten Ayrıldı

Yusuki Hashimoto Platinum Games’ten Ayrıldı! Karşımıza Bayonetta serisiyle çıkan Platinum Games’te beklenmedik bir ayrılık haberi yayınlandı. Bayonetta 2 yönetmeni Yusuke Hashimoto’nun firmadan ayrıldığı bildirildi.

Bayonetta oyununun yapımcılarından da olan Hashimoto Wii U için geliştirilen Star Fox Zero’nun da yönetmenliğini yapmıştı. Geçtiğimiz gün açıklanan ayrılık haberi ile Hashimoto’nun gelecek kariyerine nerede devam edeceği de merak ediliyor. Ayrıca Platinum Games geçtiğimiz günlerde Nintendo Switch için Bayonetta 3 çalışmalarını sürdürüyor ve geçtiğimiz günlerde de Astral Chain’i duyurmuştu.

Yusuke Hashimoto resmi sosyal medya hesabından yayınladığı mesajını şu şekilde yayınladı;

“Bu Tweet, her zamankinden biraz daha kişisel olacak. 13 yıldır çalıştığım Platinum’daki anılarım, Bayonetta, Bayonetta 2 ve Star Fox Zero için birlikte çalıştığım onlarca yetenekli insan benim için paha biçilmezdi. Benimle çalışan, beni destekleyen ve oyunlarımı oynayanlara teşekkürü bir borç bilirim. Platinum’da çalışırken kazandığım yetenek ve tecrübeleri, gelecekte çalıştığım yerde de en iyi şekilde kullanacağımı ümit ediyorum. Tekrardan, herkese teşekkür ederim. – Yusuke ”

Platinum Games’in ise bu ayrılık sonrasında neler yapacağı merak konusu. Şirket sektörde birçok girişimde bulunmuştu. Wonderful 101 oyununu Switch’e getirmişti ayrıca geçtiğimiz haftalarda Granblue Fantasy: Relink oyununun geliştiriciliğini bırakmıştı. Tüm bu hamlelerin ardından Platinum Games ilerleyen dönemlerde Switch dışında diğer platformlara giriş yapacak mı göreceğiz. Konu hakkında da şirketin resmi bir açıklama yapması bekleniyor.