Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Yerli Şirketten Dünya Genelinde Büyük Başarı

Yerli Şirketten Dünya Genelinde Büyük Başarı

929
Yerli Şirketten Dünya Genelinde Büyük Başarı
Yerli Şirketten Dünya Genelinde Büyük Başarı

Yerli Şirketten Dünya Genelinde Büyük Başarı! Türk oyun şirketi olan Zuuks Games uluslararası pazarda ivmesini yükseltmeye devam ediyor. Şirketin geliştirdiği Bus Simulator: Ultimate oyunu kısa süreler içerisinde tüm dünya genelinde 10 milyona yakın kullanıcı tarafından indirilme rakamına ulaştı.

Uluslararası video oyun pazarında Türk şirketlerinin gelişimi son yıllarda oldukça artış gösteriyor. Bu listeye son olarak yerli oyun üretici firma Zuuks Games katıldı. 15 Haziran 2019 tarihindeki raporlara göre şirket Bus Simulator: Ultimate adındaki oyununu dünya genelinde yaklaşık 10 milyon civarı indirilmeye eriştiğini açıkladı. 

Yerli Şirketten Dünya Genelinde Büyük Başarı!

1 ay içerisinde dünya genelinde 10 milyon indirilme başarısına ulaşan Zuuks Games, aynı zamanda otobüs simülasyon oyunu ile Türkiye’nin en popüler oyunları listesinde iOS platformunda birinci, Google Play platformunda ise ikinci sırada yer alıyor. 15 farklı dil seçeneğine sahip oyun birçok ülkenin popüler oyunlar listesinde ilk 20 içerisinde yer alıyor.

2014 yılında kurulan Zuuks Games, Türkiye’nin en çok mobil oyunları oynanan geliştirici şirketleri arasında yer alıyor. Bir önceki oyunu City Driving 50 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilirken Bus Simulator: Ultimate ise ilk ayında 10 milyon rakamına ulaştı. Şirket toplamda tüm oyunları ile 200 milyondan fazla indirilme sayısına ulaşmış durumda. Aylık ise yaklaşık 60 milyon aktif oyuncusu bulunuyor. Ayrıca şirket yakın zamanda Bus Simulator: Ultimate oyununun PC versiyonu içinde hazırlandıklarını duyurdu.