Ana sayfa Global Haberler Yaz Dönemi Fuarları Duyuruldu!

Yaz Dönemi Fuarları Duyuruldu!

76
yaz-donemi-fuarlari-duyuruldu

Yaz Dönemi Fuarları Duyuruldu! 2020 yılı pandemi sebebiyle iptal edilen etkinlik bu yıl dijital olarak yapılması planlanıyor. Geçtiğimiz yıl E3 fuarı birçok açıdan oldukça zor zamanlardan geçmişti. Ayrıca bu yıl dijital olarak gerçekleştirilecek E3 2021’in birçok detayı da belirlendi.

yaz-donemi-fuarlari-duyuruldu-2

E3 2021 tamamiyle dijital ve herkesin erişimine açık bir fuar var. Bunula birlikte E3’ ün hala belirsizlikleri olsa da birçok kesinleşen etkinliği bulunmakta. Öte yandan Haziran ayında gerçekleştirilecek olan etkinliğin öncesinde 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Final Fantasy XIV Dijital Fan Festivali var. Hemen sonrasında 5 Haziran itibariyle Indie Live Expo fuarı var. Asyalı firmaların yapımları yer alıyor.

 • Nintendo
 • Xbox
 • Ubisoft
 • Take Two (2K ve Rockstar Games’in Ana Şirketi)
 • Capcom
 • Konami
 • Warner Bros
 • Koch Media

E3 fuarının ana partnerleri oldu. Square Enix’in şimdilik durumu belirlenmedi. Fakat tahminen partner firmalardan biri olacak. 12 Haziran Cumartesi günü başlayan E3 2021, 15 Haziran Salı günü bitiyor. Herkes için ücretsiz olan fuarın tamamı dijital bir etkinlik olarak karşımıza çıkacak.

Ayrıca E3’ün medya ve içerik üretimi konusunda partnerleri arasında yer alan diğer isimler ise, Polygon, IGN, Gamespot, Gamesradar ve PC Gamer oldu. Bununla birlikte Ubisoft Forward, PC Gaming Show ve Future Games Show’ da onaylanan etkinlikler içinde yer almakta.

yaz-donemi-fuarlari-duyuruldu-3

16 – 22 Haziran arası gerçekleşmesi planlanan Steam Next Fest;

Bu sene 16 – 22 Haziran tarihleri arasında Steam Next Fest oyun festivali altı gün sürecek. Etkinlik süresinde Valve’ nin birçok duyuru yapması beklenmekte.

Yaz Dönemi Fuarları

 • Summer Game Fest
 • Guerrilla Collective
 • Tennocon 2021

2020 yılında iptal edilen E3 fuarının yerine düzenlenmesi planlanan Geoff Keighley’ in Summer Game Fest etkinliği, Haziran ayı içerisinde gerçekleşecek. Bazı platform sahibi ve oyun geliştiricilerinin de katılacağı etkinliğin detayları henüz belirlenmedi.

Ayrıca Guerilla Collective, 2020’ de büyük ölçekli bağımsız bir oyun geliştiricileri ve orta ölçekli yayıncıların katılmış olduğu bir fuar gerçekleşmesi bekleniyor. Paradox Game ile kurulan ortaklık sonrasında bu yıl daha nitelikli bir etkinlik yapılması ihtimaller arasında. Fuar için şuan herhangi bir detay duyurulmadı. Bilinen tek şey Haziran ayı içerisinde gerçekleştirileceği.

Yaz Dönemi Fuarları Duyuruldu! Tennocon 17 Temmuz 2021 tarihinde gelecek. Warframe güncellemelerinin duyurulacağı Tennocon 2021 tamamen dijital bir şekilde gerçekleşecek. Öte yandan fuarda evsizlere yardım amacıyla oyun satışı da var. Warframe topluluk etkinliklerinin bolca gerçekleştirileceği etkinlik oldukça keyifli geçecek gibi.