Ana sayfa İnceleme Yakuza Remastered Collection İncelemesi

Yakuza Remastered Collection İncelemesi

358
yakuza-remastered-collection

Yakuza Remastered Collection, ilk kez Xbox konsollarına ve PC’ye geliyor ve PS3 oyunlarına şık bir yorum getiriyor.

Yakuza oyunu serisi Sony ve PlayStation ile önemli bir geçmişi vardır. Sony, Japonya dışında popülerliğinin nispeten düşük olduğu sonraki Yakuza oyunlarının Batı’ya getirilmesinde rol oynadı ve geliştirici ile ortaklığı daha da pekiştirdi. Ancak, oyunlar başlangıçta PlayStation konsollarıyla sınırlı olduğu için bu, oyun topluluğunun çoğunu soğukta bıraktı. Yine de işler değişiyor ve buna Xbox konsolları ve PC’ler için Yakuza Remastered Collection’ın piyasaya sürülmesi de dahil. Daha önce PS4’te yayınlanan Yakuza Remastered Collection, Kazuma Kiryu’nun uzun soluklu hikayesinin orta noktasını oluşturan Yakuza 3, 4 ve 5’i içeriyor. Başlangıçta PS3’te başlatılan üç oyun, geliştirilmiş dokularla yeniden düzenlendi ve artık Xbox One, Xbox Series X / S ve PC’lerde 1080p’de oynanabiliyor.

Bilmeyenler için Yakuza dizisi, dizi klasiklerine dokunmak söz konusu olduğunda biraz alışılmadık bir yerde. Yakuza Kiwami 1 ve Kiwami 2, Yakuza 2 / Yakuza Kiwami 2 olaylarını doğrudan  takip eden Yakuza 3 ile serinin orijinal iki oyununun tam  versiyonlarıdır. İlk iki girişe (ilk olarak PS2’de prömiyeri yapılan) remake muamelesi verilirken, bunun yerine PS3 başlıkları yeniden düzenlendi.

yakuza-remastered-collection-3-4-5

Oyuncular, oynanabilir karakterin yumruklarından edinilmiş silahlara ve bölgede bulunan rastgele nesnelere kadar her şeyi kullanarak sokakta rastgele dövüşlere ve yoğun boss savaşlarına katılırlar. Her üç oyun da Kiryu’yu oynanabilir bir karakter olarak öne çıkarırken, Yakuza 4 ve 5 ayrıca tüm seriyi ilk kez deneyimleyen oyuncular için formülü taze tutmaya yardımcı olacak ek oynanabilir oyuncular sunar.

Koleksiyonun ilk başlığı olan Yakuza 3, en açık şekilde yaşlanmış olanı. Orijinal lansman, PS3’ün yaşam döngüsüne iki yıldan biraz daha uzun bir süre sonra 2009’da yapıldı. Yakuza Kiwami 2’de yer alan en son beat ’em up mekaniğine kıyasla, beklendiği gibi,  Yakuza 3, daha sert animasyonlar, bazı tarihli görseller ve daha hantal dövüş mekaniği ile oldukça katı bir deneyimdir. Öte yandan Yakuza 4 ve 5, biraz daha modern bir oyun deneyimi sunuyor ve geliştirme ekibi yıllar geçtikçe PS3’ün yapabileceklerinden daha fazla yararlandığı için daha az yaşlanmış durumda. Savaş mekanikleri daha hızlı ve daha akıcıdır ve birden fazla oynanabilir karakterin varlığı, serinin ilk 3 oyunu için yalnızca Kiryu olarak oynadıktan sonra biraz çeşitlilik sağlar.

yakuza-remastered-5-gameplay-combat

Yakuza Remastered Collection PC, Xbox One ve Xbox Serisi X / S için artık kullanılabilir. 

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!