Ana Sayfa Global Haberler Xbox’dan Engelli Oyuncular İçin Özel Kontrolcü Tasarımı

Xbox’dan Engelli Oyuncular İçin Özel Kontrolcü Tasarımı

1342
Xboxdan Engelli Oyuncular İçin Özel Kontrolcü Tasarımı
Xboxdan Engelli Oyuncular İçin Özel Kontrolcü Tasarımı

Xboxdan Engelli Oyuncular İçin Özel Kontrolcü Tasarımı! – Hubogi Toplumsal projeler denince akla gelen ilk firmalar arasında yer alan Microsoft bu yönüne bir yeni çalışmayı daha ekledi. Şirket Xbox One için yeni bir kontrolcü üreteceğini açıkladı.

Xbox Adaptive Controller adı verilen bu kontrolcü engelli oyunculara göre tasarlandı. Windows 10 işletim sistemli PC ve Xbox One konsollarında çalışacak olan kontrolcü tanıtımı üzerine Xbox resmi Youtube sayfasında bir video yayınladı.

Microsoft “Herkes İçin Oyun” adıyla tanıtımını yaptığı bu proje kapsamında Xbox Adaptive Controller, bu yıl içerisinde satışa çıkacak. Satış fiyatı hakkında ne bir açıklama yapılmazken ortalama satış fiyatının 100 dolar civarında olacağı belirtildi. Henüz test aşamasında olan ürünün engelli oyunculardan tam not aldığı da notlar arasında yer alıyor. Microsoft mağaza çalışanı olan ve sol el parmakları bulunmayan Solomon Romney cihazı denedikten sonra “ İstediğim her şeyi bununla özelleştirebilirim. Eğer bir oyunu tamamen ayaklarımla oynamak istersem, yapabilirim. Kontrolleri bedenime ve isteklerime uygun hale getirebilirim ve istediğim zaman onları değiştirebilirim. İstediğin şeyi tak ve git. Bunu kurmak ve kullanmak neredeyse hiç zaman almaz. Daha basit olamazdı.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.