Ana sayfa Global Haberler Xbox ve Hideo Kojima’nın Sürpriz İş Birliği!

Xbox ve Hideo Kojima’nın Sürpriz İş Birliği!

25
xbox-ve-hideo-kojimanin-surpriz-is-birligi

Xbox ve Hideo Kojima’nın Sürpriz İş Birliği! Oyun sektörü ve oyunlar ile ilgili olan hemen herkesin tanıyacağı efsane oyun geliştiricisi Hideo Kojima geçtiğimiz günlerde Microsoft’a bağlı olan Xbox markası ile bir partnerlik anlaşması yaptığını duyurdu.

Son zamanlarda bu konu ile ilgili internette gezinen bazı sızıntılar vardı. Ancak kesin bilgi geçtiğimiz günlerde Hideo Kojima’nın kendisi ve Xbox markasından geldi. Efsane Metal Gear Solid serisi ve geçtiğimiz yıllarda çok ses getiren, son derece orijinal ve farklı bir oyun olan Death Stranding serisi ile bilinen ünlü oyun geliştirici Hideo Kojima’nın Xbox ile yaptığı partnerlik anlaşması oldukça şaşırtıcı bir gelişme oldu.

xbox-ve-hideo-kojimanin-surpriz-is-birligi-2

Hideo Kojima geçtiğimiz yıllarda uzun yıllardır çalıştığı ve bünyesinde Metal Gear Solid gibi efsane bir seriye imza attığı Konami firmasından ayrılmış ve kendi oyun firması olan Kojima Productions’ı Konami bünyesinden koparmıştı. Kojima Productions’ın Konami ile bağımsız olarak geliştirdiği ilk oyun olan Death Stranding de planlandığı kadar olmasa da oyun dünyasında epey ses getirmişti. Seriye devam etmesi beklenen Hideo Kojima geçtiğimiz günlerde Xbox ile ortak olarak yeni bir oyun geliştirdiklerini ve bir partnerlik anlaşmasına imza attıklarını duyurdu.

Xbox ve Hideo Kojima’nın Sürpriz İş Birliği Detayları

Hideo Kojima, geçtiğimiz günlerde Xbox’ın resmi sayfası üzerinden yayınlanmış olan videoda oyunculara daha önce eşi benzeri görülmemiş bir deneyim yaşatmak istediklerini ve Microsoft’un üstün bulut teknolojisini kullanarak sektörün trendlerini tamamen değiştirmeyi planladıklarını söyledi. Çok daha fazla oyun endüstri haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.