Ana sayfa Türkiye'den Haberler Voodoo, Türkiye’de Hyper-Casual oyun Stüdyosu Kurdu!

Voodoo, Türkiye’de Hyper-Casual oyun Stüdyosu Kurdu!

117
voodoo-turkiyede-hyper-casual-oyun-studyosu-kurdu

Voodoo, Türkiye’de Hyper-Casual oyun Stüdyosu Kurdu! Dünyanın önde gelen mobil oyun yayıncıları arasında yer alan Voodoo, ülkemizde Reptom adında yeni bir hyper-casual oyun stüdyosu açtı. Hyper-casual oyunlar üretmek için inovasyon merkezi olarak çalışacak olan stüdyo aynı zamanda ülkede mobil oyun ekosisteminin gelişimini de destekleyecek.

Yeni hyper-casual stüdyonun yatırımcı şirket için Türkiye’de varlığının önemli bir kilometre taşı olması bekleniyor. 2020 yılında yayıncı, Draw Car 3D’nin geliştiricisi Fabrika Games’e yatırım yapmıştı. Voodoo, Türk ekiplerini doğrudan yerel koçluk oturumları ve etkinlikleri ile destekleme amacı ile İstanbul’da Yayın Yöneticilerinden oluşan ofis açtı. Reptom’un doğuşu, Türkiye oyun pazarındaki varlığını sağlamlaştırma adına atılan bir adım.

Reptom Voodoo Uzmanlığından Yararlanacak!

voodoo-turkiyede-hyper-casual-oyun-studyosu-kurdu-2

Hyper-casual oyunlar oluşturmak için küresel çapta deneyimleri olan Voodoo’dan yararlanılacak. Sektörün trendlerini belirleyerek yeni konseptler geliştirerek mobil oyun alanında Voodoo ekosistemini geliştirmeye de katkı sağlayacak. Reptom Stüdyo Direktörü ve kurucu ortağı Murat Bilge açıklamasında;

“Yayıncılığın yanı sıra, şirket tüm oyun değer zincirinde çok derin bilgi sahibi. Bu girişimde ortak olmaktan oldukça heyecanlıyız. Şirket harika oyunlar yaratma ve uzun süreli başarı elde etme konusunda odaklanabilmemiz için gerekli kaynak ve rehberliği sağlayacaktır”

Şeklinde sözlere yer verdi. Yeni stüdyonun işleyişi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen aylarda stüdyonun geliştireceği oyun hakkında resmi açıklamaları yapması bekleniyor. Voodoo ve çok daha fazla sektörel haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.