Ana Sayfa Global Haberler Vainglory 2019’da Cross Platform ile Windows ve Mac’te!

Vainglory 2019’da Cross Platform ile Windows ve Mac’te!

1165
Vainglory 2019’da Çapraz Platform ile Windows ve Mac’te!
Vainglory 2019’da Çapraz Platform ile Windows ve Mac’te!
Super Evil Megacorp, şirketin mobil tabanlı çok oyunculu çevrimiçi MOBA oyunu olan Vainglory’nin, 2019 yılının başında Windows ve Mac’te cross platforma geçeceğini açıkladı.

California merkezli Super Evil Megacorp San Mateo CEO’su Kristian Segerstrale, Gamesbeat ile yaptığı röportajda Android, iOS, Windows ve macOS gibi Vainglory’nin sürümlerinden herhangi birinden bağlanan oyuncuların birbirleriyle 5v5 “rekabetçi” karşılşamalarda eşleşebileceklerini söyledi. Vainglory, ücretsiz şampiyon kostümü ödülleriyle cross platform alpha testleriyle başladı bile!

Normal şartlarda PC ve mobil oyuncuları oyunların adaletini sağlamak için ayrı tutuluyor, ancak Segerstrale, hiçbir platformun diğerleri üzerinde bir avantaj sahibi olmaması konusunda ekibin tüm seçenekler üzerinde çalıştığını belirtti. Fortnite’ın mobil oyuncuları genellikle PC oyuncuları tarafından eleniyor.
Super Evil, Çin’de Vainglory’nin 4.0 cross platform lansmanını destekleyecek olan Çin internet devi NetEase ile stratejik bir ortaklık kuruyor. Vainglory’nin PC’ye taşınmasının nedenlerinden biri, geliştiricilerin oyunu 3v3’ten 5v5 karşılaşmalara yükseltmesi oldu. Segerstrale, “her zaman çok platformlu bir geleceğe inandık, ancak daima çok uzaklarda olduğunu düşünüyorduk” dedi.

2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Super Evil Megacorp, hem grafik kalitesi hem de hız açısından Vainglory’i espor sahnesine taşımaya çalıştı. Oyun bir süre dayandı, Super Evil Megacorp oyunun devamlılığı için elinden geldiğince maddi destek buldu, ancak Tencent’in Arena of Valor’ı gibi global kitleler kazanamadı.

Vainglory ve 2019

Başlangıçta sadece tabletlerde oynanması için tasarlanan Vainglory, 120 FPS’e kadar erişebiliyor. Dokunmatik kontrol tabanlı oyunda, oyuncular parmaklarını kullanarak harika oyunlar ortaya koyuyor. Oldukça basit bir kontrol sistemi. Bu yüzden Segerstrale Vainglory’nin PC’ye de ayak uyduracağından emin.

Bakalım mobil Vainglory oyunuları, eli klavye-fare tutan oyunculara karşı neler yapabilecek!? Zamanla göreceğiz.

Vainglory, iOS ve Android platformlarında 3v3 savaş modları olarak başladı. Şimdi ise cross platform ile 5v5. Segerstrale, konsol oyuncuları 2019 sonuna kadar Vainglory serüvenine katılabileceklerini söyledi.
Ayrıca ESP Gaming, Los Angeles’ta 16 Aralık’ta 2018 World Invitational ile Vainglory’e ev sahipliği yapacak ve 2019’da cross platform rekabetçi oyun için ilk kez PC vs Mobil gösteri maçları düzenleyecek.

Vainglory’e yeni yolunda ve gelişmelerinde başarılar, iyi şanslar diliyoruz!

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!