Ana sayfa Türkiye'den Haberler Unico Studio Funlab Games’i Satın Alıyor!

Unico Studio Funlab Games’i Satın Alıyor!

141
unico-studio-funlab-gamesi-satin-aliyor

Unico Studio Funlab Games’i Satın Alıyor! Silikon Vadisi’nin başarılı Türk mobil oyun stüdyolarından olan Unico Studio, Funlab Games’i 5,6 milyon dolar karşılığında satın alacağını duyurdu. Kelime ve bulmaca oyunları ile öne çıkan Funlab Games; Kelime Gezmece, Kelime Kulesi, 248: Sayı Oyunu ve birçok farklı başarılı oyunun altında imzası yer alan bir stüdyo.

Unico Studio Funlab Games’i Satın Alıyor!Unico Studio büyüme hedeflerini gerçekleştiriyor

Başarılı ve oldukça tecrübeli bir ekibe sahip olan Funlab Games anlaşma sonrası Unico Studio’nun yeni kelime oyun projesinde çalışmalarını sürdürecek. 2018 yılında kurulan Unico Studio, Brain Test, Sqube Darkness, Life Choices ve Word Pearls: Word Games gibi pek çok oyunu bünyesinde barındırıyor. Şirket bu satın alım anlaşması ile Funlab Games oyunlarını da portföyüne ekledi ve mobil oyun alanında genişleme hedeflerini doğrulamış oldu.

Unico Studio kurucu ortaklarından Erk Uzun satın alma ile ilgili; “Yaptığımız anlaşma, bu alandaki ilk yatırımımız olacak ve ilerleyen dönemde yatırımlarımızı artırma hedefimiz var. Funlab ekibi ve oyunlarının da Unico’ya katılması ile büyüme hedefimiz açısından önemli bir adımı tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Unico Studio Funlab Games’i Satın Alıyor!Unico Studio Funlab Games’i Satın Alıyor!

Oyun sektörü geçtiğimiz yılın en çok yatırım alan sektörü olarak ülkemizde dikkatleri çekmişti. 2022’nin henüz başında olmamıza rağmen Türk oyun firmalarının aldığı yatırımlar ve satın alım anlaşmaları dünya çapında oldukça konuşulan gündemler arasına girdi. Unico’nun Funlab Games ile yaptığı satın alım anlaşması da bu listeye eklenen önemli anlaşmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Unico Studio ve çok daha fazla oyun endüstri haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.