Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Organizasyonu Gerçekleşti

Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Organizasyonu Gerçekleşti

1109
Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Organizasyonu Gerçekleşti
Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Organizasyonu Gerçekleşti

Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Organizasyonu Gerçekleşti! – Hubogi Gamfed – Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu tarafından gerçekleştirilen ikinci etkinlik Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapıldı.

Yaklaşık 400 katılımcıya ev sashipliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde Netmarble’dan Ezgi Temir “Pozitif Bilimlerde Oyun: KOD Ödülleri” sunumunu katılımcılara sundu. Temir sunumunda şirket olarak gerçekleştirdikleri KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması hakkında detaylardan ve bilgilerden bahsetti. Temir bu yarışmaya yaklaşık 600 başvurunun yapıldığını ve bu başvurulardan 250 tanesinin oyun, 350 tanesininde oyun fikri olarak yarışmada yer alacaklarını belirtti. Ayrıca yarışma web sitesi de yaklaşık 65 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Gamfed Derneği Türkiye temsilcisi Ercan Altuğ etkinliğin açılış konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Etkinlikte 30 ‘dan fazla biletleme yapıldı ve aynı gün içerisinde 8 keynote niteliğinde ana konuşma, 5 panel ve farklı salonlarda 10 oyunlaştırma odaklı workshop gerçekleşek.” şeklinde konuştu. Ayrıca Altuğ Gamfed Türkiye Temsilciliğinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Oyunlaştırma dersleri vermekte.

Konferansta “Bağış İçin Oyna” sosyal sorumluluk projesinden bahsedildi ve bu proje ile otizm farkındalığı için bağışlar toplanarak bilgilendirmeler yapıldı. Konferansta Knack firmasının kurucu CEO’larından Guy Halfteck, Brand New Game firması Türkiye temsilcisi Fırat İçmeli, 3Radical isimli oyunlaştırma firması danışmanı Will-Stuart Jones konuşmalar gerçekleştirdi. Ayrıca Türkiye’den oyunlaştırma örneklerinin sunumları da gerçekleştirildi.