Ubisoft, Watch Dogs 2’yi Ücretsiz Verecek!

  718
  Ubisoft, Watch Dogs 2'yi Ücretsiz Verecek!
  Ubisoft, Watch Dogs 2'yi Ücretsiz Verecek!

  Son zamanlarda oyuncuların gündeminde en çok yer alan şeylerden biri ücretsiz oyunlar. Epic Games’in hala sürdürdüğü bu kampanyada oyuncular pek çok oyuna ücretsiz sahip olabildi. GTA V, Sid Meier’s Civilization VI gibi birçok kaliteli yapıma oyuncular hiçbir ücret ödemeden sahip oldu. Benzer bir kampanyayı Steam’in de ara sıra gerçekleştirdiğini gördük. Steam, Epic Games Store gibi platformların dışında geliştiriciler ve yayıncılar da bu furyaya katıldı. Yeni yapılan açıklamayla birlikte Ubisoft, Watch Dogs 2 oyununu ücretsiz vereceğini duyurdu.

  Ubisoft Forward

  Ubisoft, son zamanlarda oyuncuların dikkatini üzerine toplamış durumda. İlk olarak Assassin’s Creed Valhalla’yı duyurarak oyuncuları heyecanlandırmıştı. Uzun zamandır yapılması istenen Viking temalı Assassin’s Creed oyununun çıkacağını öğrenen herkes oldukça mutlu ve meraklı bir hal aldı. Onun öncesinde ise Watch Dogs Legion’un oynanışına dair detaylara yer verildi. Geçtiğimiz günlerde de yeni bir ücretsiz battle royale oyunu Hyper Scape duyurulmuştu. Ayrıca 12 Temmuz Pazar günü oldukça büyük bir etkinlik yapılacağı da duyuruldu.

  Çevrim içi olarak gerçekleştirilecek etkinliğin adı “Ubisoft Forward”. Ayrıca etkinlik Ubisoft’un gerçekleştirdiği ilk çevrim içi etkinlik olma özelliğini de taşıyor. Bu etkinlik kapsamı dolayısıyla çok ilgi çekeceğe benziyor. Ubisoft’un üzerinde çalışmaya devam ettiği oyunlar, gizli tutulan yapımlar, Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs Legion hakkında daha detaylı bir sunumun yeni battle royale oyunu Hyper Scape hakkında daha fazla bilgi ve daha birçok sürpriz haber oyuncuları bekliyor. Ancak Ubisoft bununla yetinmek istemiyor. Etkinliğe olan ilgiyi arttırmak için Watch Dogs 2 oyununu bir süreliğine tamamen ücretsiz hale getirecek ve oyuna sonsuza kadar sahip olabileceksiniz.

  ubisoft-watch-dogs-2yi-ucretsiz-verecekUbisoft’un bu kampanyası ilgiyi biraz daha arttıracakmış gibi duruyor. Kampanya hakkındaki birkaç detaydan bahsetmek gerekirse; ilk olarak oyunseverler Ubisoft Forward yayınının tamamını izlemeden de oyuna sahip olabilecek. İkinci olaraksa yalnızca PC oyuncuları bu kampanyadan faydalanabilecek. Oyuna sahip olabilmek için birkaç adımı gerçekleştirmeniz gerekecek. Bu adımlar;

  1. Ubisoft’un kendisine ait platformu olan UPlay hesabı yaratmanız veya hesabınıza giriş yapmanız
  2. Size sorulan soruları yanıtlamanız

  Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde 269 TL değerindeki Watch Dogs 2 oyunu, otomatik olarak kütüphanenize eklenecek. Bu andan itibaren oyunu dilediğiniz gibi oynayabileceksiniz.

  Ubisoft Forward etkinliği bu haftasonu gerçekleşecek. Etkinlik 12 Temmuz Pazar günü saat 22.00’da başlayacak. Etkinliğin süresi ise 1 saatten biraz daha uzun olacak. İki bölüme ayrılmış olan etkinliğin ilk yarım saatini giriş kısmı oluşturacak. Bu sürenin ardından etkinliğin ana bölümüne geçilecek ve büyük ihtimalle oyunseverleri çok heyecanlandıracak gösterimler yapılacak.