Ana sayfa Global Haberler Ubisoft Montreal Stüdyosunda Rehine Paniği!

Ubisoft Montreal Stüdyosunda Rehine Paniği!

317
ubisoft-montreal-studyosunda-rehine-panigi

Ubisoft Montreal Stüdyosunda Rehine Paniği! Oyun dünyasının en önemli firmalarından biri olan Ubisoft, Kanada’nın Montreal şehrinde bulunan stüdyosunda gerilim ve korku dolu anlar yaşandı. Kanada’daki stüdyo binasında silahlı kişilerin olduğu ve bazı çalışanları rehin alındığı ihbarları sonrasında bölgeye çok sayıda polis ve sağlık görevlisi sevk edildi.

ubisoft-montreal-studyosunda-rehine-panigi

Stüdyo çalışanlarının bazıları ise binanın çatısına çıkarak kapıyı barikat ile kapatarak kendilerini güvene aldılar. Montreal polisi yaptığı çağrılar sonrasında bölgeden vatandaşları uzak tutmaya davet etti. Montreal polisinin bölgeye gidişi ile yapılan ihbarın gerçek olmadığı da yaptığı paylaşım ile ortaya çıktı. Olay ile ilgili olarak Montreal Polis merkezi resmi Twitter sayfasından yapılan paylaşıma aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

 

ubisoft-montreal-studyosunda-rehine-panigi-3

Ubisoft Montreal Stüdyosunda Rehine Paniği! Paylaşımda şu an için herhangi bir tehditin olmadığını ve binayı tahliye ettiklerini belirtildi. İhbarın sahte olduğu ve olayda herhangi bir şekilde ölen ya da yaralananın olmadığı da bilgiler arasına eklenmiş oldu. Ubisoft cephesinden olay ile ilgili olarak henüz yapılmış resmi bir açıklama ise bulunmuyor. İhbarın kim tarafından yapıldığı ve durumun bu hale nasıl geldiği konusunda henüz bir açıklama yok. Önümüzdeki günlerde Ubisoft tarafından konu ile ilgili resmi bir bilgilendirmenin de yapılması bekleniyor.